Błękitni Stargard nie zagrają teraz z GKS-em Katowice. Powodem koronawirus

Walczący o utrzymanie w II lidze piłkarskiej zespół Błękitnych Stargard będzie miał przymusową przerwę w rozgrywkach. Nie zagrają w niedzielę z GKS Katowice, ponieważ w drużynie tej są przypadki koronawirusa.

14 kwietnia 2021 roku odbyła się dwudziesta siódma seria spotkań. Błękitni Stargard przegrali wczoraj na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:4.

Hutnik wyszedł na prowadzenie w 6 minucie po golu Tomasza Wojcinowicza. W 40 minucie Abdallah Hafez podwyższył prowadzenie gospodarzy. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Adrian Kwiatkowski, który wykorzystał karnego. Bramkę Błękitni strzelili w 43 minucie.

Po przerwie były jeszcze dwa gole. Oba dla Hutnika. W 68 minucie bramkę strzelił Javier Bernal, a w samej końcówce spotkania wynik na 4:1 ustalił Kacper Jodłowski.

Błękitni Stargard są w tabeli na szesnastym miejscu. To pierwsze miejsce gwarantujące utrzymanie. Stargardzki zespół ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej niż siedemnasty Lech II Poznań, osiemnasta Olimpia Grudziądz i dziewiętnasta Olimpia Elbląg. Błękitni mają 26 punktów, Lech 24, Olimpia Grudziądz 23, a Olimpia Elbląg 22.

Błękitni Stargard solidnie trenują, bo chcą się utrzymać w II lidze

Kolejne spotkanie stargardzki zespół miał zaplanowane na niedzielę, 18 kwietnia. U siebie miał grać z walczącym o awans do I ligi GKS Katowice. Ten mecz nie odbędzie się jednak w tym terminie. Spotkanie zostało odwołane z powodu przypadków koronawirusa w katowickim zespole. GKS nie grał już we wczorajszej kolejce spotkań, kiedy to miał się mierzyć u siebie z Olimpią Elbląg.

Nie ma jeszcze nowego terminu spotkania Błękitnych i GKS.