MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy przewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego wybrany. Zdzisław Rygiel ponownie przewodniczącym

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Stargardzkiego, która odbyła się w starostwie, złożyło ślubowanie dwudziestu trzech radnych, wybranych w ostatnich wyborach. Nowi przedstawiciele powiatu odebrali akty powołania od Krzysztofa Krecha, przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej.

W kolejnym punkcie sesji, po powołaniu komisji skrutacyjnej pod przewodnictwem Adama Kalinowskiego, przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Stargardzkiego. Startowało dwóch kandydatów: Zdzisław Rygiel reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Zająca oraz Sławomir Rutkowski z Platformy Obywatelskiej. W wyniku tajnego głosowania Zdzisław Rygiel został wybrany przewodniczącym, zdobywając poparcie piętnastu radnych. Jego rywal otrzymał osiem głosów.

Taki podział głosów, a przede wszystkim zgłoszenie kandydatury Rutkowskiego na przewodniczącego Rady Powiatu, zdaniem wielu radnych powiatowych, z którymi rozmawiał Głos, może świadczyć o powstanie koalicji KWW Rafała Zająca i PiS. która w Radzie może liczyć na poparcie 15 radnych. Z drugiej strony nadal trwają rozmowy w sprawie wyboru Starosty Stargardzkiego, a punkt dotyczący wyboru podczas pierwszej sesji został zdjęty z porządku obrad na wniosek nowo wybranego przewodniczącego, Zdzisława Rygla, mimo alternatywnego wniosku przedłożonego przez Michała Bodka z Koalicji Obywatelskiej. Rada ma czas na wybór starosty przez kolejne trzy miesiące..

Po wyborze, Zdzisław Rygiel wyraził wdzięczność za otrzymane zaufanie i zadeklarował wytrwałość w dążeniu do współpracy i dialogu między radnymi, mając na względzie dobro powiatu oraz skupienie na rzeczowej dyskusji nad kluczowymi tematami.

Sławomir Rutkowski, który nie uzyskał stanowiska przewodniczącego, został wybrany na jednego z wiceprzewodniczących wraz z Elżbietą Mochocką z Prawa i Sprawiedliwości, która kontynuować będzie pełnienie tej funkcji.

Obecny układ sił w radzie przedstawia się następująco: osiem miejsc zajmują radni z KWW Rafała Zająca, siedem mandatów należy do Prawa i Sprawiedliwości, dwa do grupy Trzecia Droga i sześć do Koalicji Obywatelskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto