MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat Stargardzki: Zmiany w czterech gminach, Rafał Zając ponownie prezydentem Stargardu [AKTUALIZACJA]

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W czterech gminach powiatu stargardzkiego nastąpiły zmiany wójtów, w trzech już po pierwszej turze, w jednej konieczna jest dogrywka. Rafał Zając ponownie prezydentem Stargardu z poparciem sięgającym 80 proc. Nieznane są wyniki wyborów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

AKTUALIZACJA godz. 11.30

Jacek Liwak przegrywa wybory na stanowisko burmistrza Ińska. Jego rywalka Ewa Szkołut wygrała różnicą ... 5 głosów. Znane są również wyniki wyborów na wójta Kobylanki. Fotel wójta gminy zachowała Julita Pilecka, na którą zagłosowało 56,15 proc. wyborców. Pilecka pokonała Mirosława Przysiwka, na którego zagłosowało 37,20 proc. wyborców.

Znamy również cząstkowe wyniki do Rady Powiatu, w 4 okręgach miejskich i jednym wiejskim. W Stargardzie wygrywa KWW Rafała Zająca, który wygrał we wszystkich miejskich okręgach ze sporą przewagą nad pozostałymi komitetami. Na drugim Miejscu Koalicja Obywatelska, która tylko w jednym okręgu byłą na trzecim miejscu. Prawo i Sprawiedliwość zajęło trzecie miejsce. W okręgu wyborczym obejmującym gminy Dolice, Marianowo i Suchań zwycięzcą okazało się Prawo i Sprawiedliwość z nieco ponad 27 proc. poparciem, na drugim miejscu Koalicja Obywatelska prawie 24 proc, trzecie KWW Rafała Zająca - nieco ponad 20 proc. poparcie. Kolejne miejsce KKW Trzecia Droga POLSKA 2050 - PSL - 17,65 proc. poparcie, a na ostatni miejscu KW Koalicja Samorządowa OK Samorząd - 10,75 proc.

W Chociwlu dojdzie do drugiej tury wyborów na burmistrza. Urzędujący burmistrz Stanisław Szymczak uzyskał 37,21 proc. poparcia. W drugiej turze zmierzy się z Agnieszką Knafel, która uzyskała poparcie 24,11 proc. wyborców. Do rady miejskiej komitet wyborców Agnieszki Knafel wprowadził 7 radnych, KWW Stanisława Szymczaka 4 radnych, pozostałe 4 mandaty uzyskały lokalne komitety.

W Dobrzanach już w pierwszej turze wyborów, reelekcję uzyskał dotychczasowy burmistrz Paweł Filip, na którego zagłosowało 1185 wyborców, co dało 68,15 proc. poparcie. W radzie miejskiej KWW Pawłą Filipa wprowadziło 11 radnych, zaś KWW Zbigniewa Kurzymskiego 4 radnych.

W Dolicach niespodziewana zmiana wójta. Dotychczasowy wójt Dolic, Grzegorz Brochocki otrzymał poparcie 1092 mieszkańców gminy, co przełożyło się na 40,85 proc. poparcie. Zwycięzcą okazał się Paweł Nowakowski, który uzyskał prawie 60 proc. poparcie. W radzie gminy KWW Dialog Społeczny Nowakowskiego będzie miał 6 radnych, tyle samo co KWW Brochockiego. W Dolicach dwa mandaty zdobyło PiS, oraz jeden lokalny komitet wyborczy.

Zmiana również w gminie Marianowo, gdzie urzędującą wójt Danutę Ankutowicz zastąpi Mateusz Ruciński, na którego zagłosowało 638 osób. Ankutowicz otrzymała 50 głosów mniej. KWW Rucińskiego wprowadził do rady gminy 10 radnych, natomiast KWW Tworzymy Wspólną Przyszłość 5 radnych.

Z fotelem wójta Starej Dąbrowy pożegnała się Sylwia Kalmus-Samsel, która już w pierwszej turze przegrała z Tomaszem Ogonowskim, na którego zagłosowało nieco ponad 51 proc. wyborców. Oba komitety podzieliły się mandatami do rady gminy.

W gminie wiejskiej Stargard dojdzie do drugiej tury. Zmierzą się w niej Patrycja Gross oraz Beata Wilk. Urzędujący wójt Jerzy Makowski uzyskał nieco ponad 10 proc. poparcie. W radzie gminy KWW Radni dla Mieszkańców mają 6 mandatów, KWW Beaty Wilk 3, KWW Sebastiana Janiaka 2, zaś KWW Jerzego Makowskiego 1.

W Suchaniu dogrywka, a w niej zmierzą się urzędująca burmistrz Stanisława Bodnar z poparciem 48,65 proc. wyborców i Piotr Niemczynowicz z poparciem 36,04 proc. W radzie miejskiej 7 mandatów zdobył KWW Stanisławy Bodnar, 6 KWW Piotra Niemczynowicza.

Nieznane są wyniki wyborów w Kobylance, Ińsku oraz wyniki wyborów do Rady Miejskiej Stargardu i Rady Powiatu Stargardzkiego.

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto