MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa wizja przyszłości Stargardu Koalicji Obywatelskiej: zaangażowanie społeczne i rozwój

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Koalicja Obywatelska przedstawia swoje plany dotyczące przyszłości Stargardu, koncentrując się na otwartości i bezpośredniej współpracy z mieszkańcami. Kluczowym aspektem jest zahamowanie odpływu młodych ludzi poprzez wspieranie współpracy edukacyjnej i promowanie innowacji oraz przedsiębiorczości. Dodatkowo, nowa strategia obejmuje wprowadzenie smart solution w postaci aplikacji łączącej mieszkańców z lokalnymi przedsiębiorstwami, a także intensyfikację inicjatyw kulturalnych.

Stworzymy Stargard bardziej otwarty, Stargard bardziej obywatelski, Stargard bliżej mieszkańców - mówił podczas konferencji prasowej Marek Stankiewicz, przewodniczący PO w Stargardzie, jedynka w okręgu numer 4 do Rady Powiatu. Kandydaci na radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej to osoby żyjące wśród mieszkańców, z bliskiego sąsiedztwa, znające ich realne problemy. Będziemy rzecznikami w Waszych sprawach. Radni KO będą bardziej otwarci i bardziej dostępni, co przełoży się na większe zaangażowanie w życie publiczne mieszkańców, a to na większą bezpośrednią pomoc stargardzianom.

W programie KO położono nacisk na reprezentację różnorodnego głosu społeczeństwa w Radzie Miejskiej i Powiatowej poprzez zaangażowanie osób z różnych grup i środowisk. Ponadto, KO zapowiada rozwój programów dla dzieci i młodzieży, wsparcie dla seniorów i zwierząt oraz inicjatyw dla pasjonatów motoryzacji i sztuki oraz zatrzymanie fali odpływu młodych ludzi ze Stargardu

Bez nich to miasto nie ma szans, aby się rozwijać - dodaje Stankiewicz. Trzeba śmiało spojrzeć w przyszłość. Jak zatrzymać młodych ludzi? Zapewniając większą współpracę przedsiębiorców (dużych i małych) ze szkołami powiatowymi (szkolnictwo zawodowe), większą otwartość na pomysły młodych ludzi, docenianie ich osiągnięć. Otworzymy się na studentów z pobliskiego Szczecina przez stworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi innowacyjnych pomysłów i start-upów.

Inwestycje w rozwój zielonych terenów, poprawę infrastruktury transportowej oraz transparentność wydatków publicznych są naczelne w planach zmian w Stargardzie. Koalicja podkreśla swoje zaangażowanie w stworzenie spójnej i silnej wspólnoty samorządowej, w której mieszkańcy odgrywają kluczową rolę.

Zależy nam, aby skupić się na rozwinięciu tkanki miejskiej w Stargardzie - dodaje Stankiewicz. A to może nastąpić wokół wspólnych inicjatyw. W mieście odbywa się mnóstwo wydarzeń, jednak brak jednego konkretnego, które stałoby się znakiem sztandarowym miasta. Zamierzamy wprowadzić takie wydarzenie. W zbudowaniu własnej stargardzkiej tożsamości pomoże tworzenie mikrospołeczności osiedlowych – to zrobią nasi radni, którzy dobrze znają okręgi, z których startują.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto