MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste Obchody Dnia Strażaka w Dolicach. Bryg. Sylwia Formela z nominacją na Komendanta Powiatowego PSP w Stargardzie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: Powiat Stargardzki/Tomasz Burakowski
11 maja obchodziliśmy Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które miały miejsce przy Gminnym Centrum Kultury w Dolicach. Jest to szczególny dzień dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w Kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla, podkreślając duchowy wymiar wspólnoty strażackiej.

Zbiórka zebranych osobistości była okazją do uznania pracy funkcjonariuszy PSP i druhów OSP, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoje zaangażowanie i poświęcenie. Wyróżnijmy w tym miejscu bryg. Sylwię Formelę, która w dniu obchodów przyjęła nominację na stanowisko Komendantki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.

Na uroczystościach obecne były wybitne postaci publiczne, w tym Anna Nowak - Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Stargardzkiego Pani Iwona Wiśniewska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Sławomir Rutkowski, jak również włodarze poszczególnych gmin, przedstawiciele służb mundurowych oraz organizacji i stowarzyszeń lokalnych.

Obchody były również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy strażakami a reprezentantami samorządu, co sprzyjało dalszemu umacnianiu współpracy na rzecz bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w regionie.

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto