Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Pracownika Socjalnego jest szczególną okazją do przekazania wyrazów uznania za służbę drugiemu człowiekowi

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki/FB
Stargard znalazł się wśród zaledwie 5 samorządów naszego województwa, które zostały docenione za niesienie skutecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom. Najwięcej wyróżnień – 28 – odebrały placówki pomocy społecznej. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Wicewojewoda Mateusz Wagemann wręczył wyróżnienia z wyrazami uznania w pięciu kategoriach dla Placówek Pomocowych województwa zachodniopomorskiego. Otrzymały je za zaangażowanie w realizację szeregu programów oraz przedsięwzięć, które w sposób istotny wpłynęły na wzmocnienie potencjału społeczności lokalnej

Dzień Pracownika Socjalnego jest szczególną okazją do przekazania wyrazów uznania za służbę drugiemu człowiekowi. Działalność w obszarze zabezpieczenia społecznego, to wyjątkowo trudna, odpowiedzialna praca. Wymaga szczególnych predyspozycji, wiedzy oraz merytorycznego przygotowania, a przede wszystkim życzliwości, wyrozumiałości i wielkiej empatii.

Najszerszą i największą pomoc niesie stargardzianom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Działają też u nas dwa Środowiskowe Domy Samopomocy.

Prowadzimy programy mieszkalnictwa wspomaganego, które dają szansę na usamodzielnienie się m.in. osobom z niepełnosprawnościam - mówi Piotr Styczewski, rzecznik prasowy prezydenta Stargardui.

Miasto stale współpracuje także z organizacjami pozarządowymi. Jest ich u nas naprawdę dużo. Wspierają dzieci, ich rodziców, seniorów, OzN, stargardzian zmagających się z chorobami psychicznymi i wychodzących z nałogów. Dają zarówno realną pomoc, jak i współtworzą dobrą przestrzeń do interakcji społecznych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto