Nasza Loteria

Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM za nami

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
III Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM za nami. Przez trzy dni wysłuchać było można wyjątkowe koncerty.

Festiwal jest okazją nie tylko do wzięcia udziału w bezpłatnych koncertach, ale także do lepszego poznania życia i twórczości prof. Marka Jasińskiego – stargardzianina, wybitnego kompozytora i pedagoga. Dodatkowo na tablicach w Parku Chrobrego pojawiła się wystawa fotografii z ubiegłorocznej imprezy. Zdjęcia można cały czas oglądać podczas spacerów w okolicy placu zabaw.

Tym razem wydarzenie podzielono na 4 główne części – koncerty, na które zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy. W Stargardzie aż 3 muzyczne odsłony odbyły się w kolegiacie. W zachwycających wnętrzach wyremontowanej świątyni wystąpili: Chór Cantabile Regensburg, Międzynarodowa Akademia Chóralna in terra pax, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Orkiestra Camerata Stargard, Łucja Szablewska Borzykowska (sopran) oraz dyrygent Szymon Wyrzykowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czapka Mikołaja na wieży ratuszowej w Głogowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto