Koniec roku szkolnego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zakładzie Karnym w Stargardzie

informacja prasowa
Dziś, w piątek 26 czerwca 2020 roku, na terenie Zakładu Karnego w Stargardzie, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ma ono ponad 200 słuchaczy.

Podsumowanie nauczania skazanych w roku szkolnym 2019/2020 wygłosiła Pani Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Iwona Ulchurska. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor CKU podkreśliła, że olbrzymim sukcesem w bieżącym roku szkolnym było objęcie nauczaniem 214 słuchaczy. Takiego wysokiego wyniku szkoła nie odnotowała przez minione 50 lat. Uzyskana średnia ocen klasyfikacyjnych wyniosła 4,02, a najwyższa uzyskana średnia ocen przez klasę w ciągu roku szkolnego to 4,80.

Od września zostanie uruchomiony nowy kierunek kształcenia w zawodzie cukiernika. Ponadto w wyremontowanych pomieszczeniach szkolnych wkrótce rozpocznie się nauka na kwalifikacyjnym kursie w zawodzie cukiernia i operatora obrabiarek skrawających (CNC).

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa tylko 18 słuchaczy wzięło udział w uroczystości. Byli to słuchacze, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w nauce. W nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce słuchacze otrzymali od Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie ppłk Arkadiusza Tomczaka nagrody rzeczowe.

Centrum Kształcenia Ustawicznego prowadzi nauczanie w szkole podstawowej dla dorosłych, w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych - ślusarza, kucharza, cukiernika. Aktualnie różnymi formami nauczania objętych jest 91 słuchaczy. Od września br. liczba słuchaczy wzrośnie do 150. Edukację rozpoczną słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego na kierunku ślusarza oraz cukiernika. Wkrótce rozpocznie się również nauka na kwalifikacyjnym kursie w zawodzie operatora obrabiarek skrawających (CNC).

Nauka w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych trwa trzy semestry. Po zakończeniu nauki słuchacze przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, gdyż stargardzkie CKU posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu do organizowania egzaminów w tym zakresie. Nauka w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych trwa sześć semestrów, a absolwenci mają możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Natomiast nauka w szkole podstawowej dla dorosłych trwa dwa semestry.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną oraz doświadczoną i zaangażowaną w pracę kadrę pedagogiczną. Słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych mają do dyspozycji dwie pracownie do zajęć praktycznych. Od września br. będą korzystać z nowo wyremontowanych pomieszczeń szkolnych, m.in. pracowni gastronomicznej/cukierniczej i 2 dodatkowych sal lekcyjnych.

W uroczystości, której współgospodarzami byli Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Szczecinie ppłk Arkadiusz Tomczak oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Stargardzie ppłk Adam Ładniak uczestniczył Michał Jach Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

por. Grzegorz Terlikowski, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie

opr. (ech)

Rozpoczęcie roku szkolnego w stargardzkim zakładzie karnym Z...

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie