Maraton MTB Gravel. Dwa pierwsze miejsca dla strażaków PSP

Grzegorz Świstak
W sobotę, 1 lipca w Morzyczyn, odbył się Maratonu MTB Gravel dookoła jeziora Miedwie organizowanego przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. W ramach tych zawodów odbyły się również XI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB.

Na starcie XVII edycji wyścigu stanęło ponad 350 osób, wśród których było 37 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski. Trasa wyścigu licząca 58 km przebiegała dookoła jeziora. Strażacy na tyle dobrze poradzili sobie z trudami trasy, że zajęli 2 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Pierwszy na mecie pojawił się Adam Adamkiewicz z Grabonóg, z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Jego czas wyniósł 1:29:14.25. Drugi na mecie był Jakub Dec z KP PSP w Goleniowie , czas 1:30:50.22, a trzeci także goleniowianin Andrzej Felisiak z klubu Burza Na Rowerze Team 1:30:51.30.

Wśród pań pierwsza na mecie była Natalia Gulczyńska z klubu Burza Na Rowerze Team Szczecin 1:48:19.53, która zajęła w klasyfikacji open 70. miejsce.