Medale Valiant Gold Team w Brazylii

Ostatnimi czasy kilku stargardzkich zawodników brazylijskiego jiu-jitsu odwiedziło kolebkę tego sportu. Podczas pobytu w Sao Paulo, trener Valiant Gold Team Stargard Szczeciński, Grzegorz Szatkowski oraz jego zawodnicy Igor Wojtas i Patryk Hernik wystartowali w trzech turniejach w jiu jitsu zdobywając worek medali.

INFORMACJA Z KLUB VAILANT GOLD TEAM STARGARD:
Na turnieju „Paulista Jiu Jitsu”, który odbył się 11 lipca Grzegorz Szatkowski wywalczył brązowy medal w kategorii absoluto czarnych pasów, wygrywając dwie walki, jedną na punkty, a drugą przed czasem.

Na tych samych zawodach po dwóch wygranych walkach jego podopieczni startujący w niższych dywizjach i wagach zdobyli odpowiednio: Patryk Hernik srebro a Igor Wojtas brąz.

Kolejne zawody Circuito ABC de Jiu Jitsu jakie odbyły się tydzień później przyniosły naszym zawodnikom dwa złota i brąz – Grzegorz Szatkowski (kategoria do 95kg oraz absoluto), brązowy medal - Igor Wojtas, brązowy medal - Patryk Hernik

Ostatnimi zawodami w Brazylii był Mundial CBJJE 2015, gdzie Grzegorz Szatkowski wywalczył dwa brązowe medale. Pierwszy w kategorii absoluto czarnych pasów wygrywając dwie walki przed czasem i jedną na punkty. Drugi brązowy medal w kategorii -100,5 kg master czarne pasy wygrywając również dwie walki przed czasem.