Mistrz Polski z Neptuna. To Karol Ostrowski

Grzegorz Drążek
Karol Ostrowski (z lewej) i Bartosz Rekowski, zawodnicy Neptuna Stargard.
Karol Ostrowski (z lewej) i Bartosz Rekowski, zawodnicy Neptuna Stargard. Tadeusz SURMA
Pływanie. Dwa medale Karola Ostrowskiego.

Na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkaliśmy się z Karolem Ostrowskim, pływakiem Neptuna Stargard, który w miniony weekend został mistrzem Polski juniorów. Zawody piętnastolatków odbyły się w Gliwicach. Karol został złotym medalistą na 50 metrów stylem dowolnym. W finale uzyskał czas 24,51 sek.

Taki sam miał Kacper Stępniak z Korony Kielce. Obaj zostali mistrzami kraju. Karol Ostrowski zdobył jeszcze srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. Jego czas to 27,97 sek. Wygrał Konrad Gajdziński z MKP Myślibórz (27,86). Natomiast na dystansie 100 metrów stylem dowolnym Karol był szósty (55,12), a na 100 metrów grzbietem ósmy (1.03,24). W zawodach w Gliwicach startował też Bartosz Rekowski z Neptuna. Był piętnasty na 200 m stylem dowolnym (2.05,01) i osiemnasty na 1500 m tym samym stylem (17.46,27).