MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi Stargardzianie poznali swoje miasto w grze „ZNAM STARGARD”

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Zakończył się tegoroczny wyścig intelektualny w ramach gry terenowej „ZNAM STARGARD”. Wydarzenie to, opracowane przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta, przyciągnęło ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy zostali podzieleni na 13 zespołów. Konkurencje obejmowały 9 zadań rozmieszczonych na 8 checkpointach, wśród których znalazły się takie lokalizacje jak Stargardzkie Centrum Kultury, idylliczna różanka w Parku Jagiellońskim oraz historyczna Brama Świętojańska.

Motywacją oraz celem gry było wgłębienie się w historię miasta Stargardu oraz docenienie jego kulturowego dziedzictwa poprzeza poznanie fascynujących faktów i osobistości lokalnych. Zmagania miały charakter zarówno edukacyjny, jak i zabawowy, wymagając od uczestników nie tylko znajomości mieście, ale również demonstracji umiejętności takich jak szybkie liczenie czy zapamiętywanie szczegółów.

Kreatywnym zabiegiem, który wprowadzono w tegorocznej edycji gry, było przypisanie każdej drużynie konkretnego koloru. Uczestnicy, którzy przybyli w strojach odpowiadających wybranym barwom, otrzymywali dodatkowe punkty, czym dodano element strategii oraz promowano ducha zespołowej koleżeństwa.

Choć rywalizacja była wyrównana, ostateczni zwycięzcy zostali wyłonieni i uroczyście nagrodzeni. Zastępca prezydenta miasta Ewa Sowa wyraziła swoją radość z zaangażowania młodych uczestników oraz zadowolenie z inicjatywy MZD. Uroczystość podkreśliła wagę współpracy, a także osobistą inicjatywę młodzieży, co stanowi obiecujący znak dla przyszłości lokalnej społeczności.

Wyniki „ZNAM STARGARD” 2024:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 (opiekun: Lidia Owczarek), ekipa z Piątki wyróżniła się również dużą kreatywnością w zaprezentowaniu w strojach wylosowanego koloru,

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 (opiekun: Irena Lidacka),

II miejsce – Zespół Szkół nr 5 (opiekun: Szymon Gessner),

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 (opiekun: Agata Kędzierska),

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (opiekun: Maciej Iwańkowicz), M. Iwańkowicz z Jedynki zdobył największą liczbę punktów w zadaniu przeznaczonym dla nauczycieli,

III miejsce – II Liceum Ogólnokształcące (opiekun: Anna Marciniak).

W tegorocznej zabawie różnice między szkołami były naprawdę niewielkie. Dlatego na podium zamiast 3, stanęło aż 6 drużyn. Każda z nich została nagrodzona. Wszyscy pozostali uczestnicy i nauczyciele również dostali upominki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto