Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Starej Dąbrowie dzięki rządowemu wsparciu

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W ramach inicjatywy poprawy infrastruktury komunalnej Stara Dąbrowa ogłosiła plan modernizacji miejscowej oczyszczalni ścieków. Projekt, który otrzymał dofinansowanie z budżetu rządowego, jest krokiem naprzód w zwiększeniu efektywności ekologicznej regionu. Nowoczesne technologie zostaną wykorzystane do modernizacji systemu, co przyniesie wymierne korzyści dla środowiska naturalnego oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

Inwestycja obejmuje zastosowanie zaawansowanych metod przetwarzania ścieków, które pozwolą na skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń i odzyskiwanie zasobów. Ulepszona oczyszczalnia pozwoli na lepsze zarządzanie wodą oraz zminimalizuje wpływ na lokalne ekosystemy. Planowana modernizacja jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności wynikające z dynamicznego rozwoju regionu.

Podkreślenia wymaga fakt, że z projektu skorzystają nie tylko mieszkańcy Starej Dąbrowy, ale i całej gminy, poprzez zwiększenie ogólnej jakości infrastruktury i zrównoważonego rozwoju. Data rozpoczęcia prac modernizacyjnych zostanie ogłoszona po finalizacji wszystkich niezbędnych procedur przygotowawczych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto