MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa kadencja Rady Miejskiej w Stargardzie rozpoczęta. Michał Bryła ponownie przewodniczącym Rady

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Rada Miejska w Stargardzie zainaugurowała kolejną kadencję po kwietniowych wyborach samorządowych. Sesja przyniosła kilka istotnych rozstrzygnięć, w tym wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących rady. Ponownie wybrany prezydent miasta Rafał Zając złożył ślubowanie, podkreślając znaczenie współpracy, dialogu i kompromisu w zarządzaniu miastem oraz wyrażając wdzięczność mieszkańcom za okazane mu zaufanie.

Początkową część sesji poprowadził najstarszy wiekiem radny, Krzysztof Sosin z PiS. Obrady uświetniło wręczenie zaświadczeń o wyborze wszystkim radnym przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, Adama Wąchowskiego, a następnie złożenie przez nich uroczystego ślubowania. Do składu rady dołączyli Mieczysław Skawiński i Monika Szotowicz, zastępując wybranego na prezydenta Rafała Zająca oraz Ewę Sowę.

Przewodniczącym rady został wybrany Michał Bryła z KWW Rafała Zająca, który zdobył 16 głosów, pokonując Zofię Ławrynowicz z 6 głosami na jej konto. W wyborze na stanowisko wiceprzewodniczącego, Zofia Ławrynowicz z Koalicji Obywatelskiej uzyskała 13 głosów, a jej kontrkandydat Krzysztof Kozłowski z Prawa i Sprawiedliwości zdobył 10 głosów. Kozłowski został drugim wiceprzewodniczącym w kolejnym głosowaniu (17 za, 1 przeciw, 5 wstrzymujących).

Skład nowej Rady Miejskiej obejmować będzie trzy kluby radnych: KWW Rafała Zająca, Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Na uwagę zasługuje decyzja Moniki Kieliszak o wystąpieniu z klubu PiS, zaznaczając jednakże, że pozostaje ona członkiem partii.

Radni będą zaangażowani w pracach pięciu komisji: rewizyjnej, budżetu, gospodarki i rozwoju, skarg, wniosków i petycji, oświaty, kultury i sportu oraz komisji społecznej, której składy poznamy na kolejnym posiedzeniu rady, zaplanowanym na ten miesiąc.

VIII kadencja Rady Miejskiej Stargardu potrwa do kwietnia 2029 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto