Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rafał Zając rozpoczyna kampanię wyborczą w Stargardzie, będzie jedynym kandydatem?

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W minioną sobotę, 24 lutego, Rafał Zając - dążący do reelekcji - oficjalnie zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Uroczystość miała miejsce w sali kinowej Stargardzkiego Centrum Kultury (SCK), gdzie zebrali się licznie przedstawiciele lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz samorządowcy. Wszystko wskazuje na to, że obecny prezydent Stargardu będzie jedynym kandydatem, bowiem PiS, KO i Konfederacja nie przedstawiły dotychczas swoich kandydatów.

Szczególną uwagę zgromadzeni zwrócili na obecność Mieczysława Jurka - przewodniczącego regionalnych struktur NSZZ Solidarność, oraz Adama Rudawskiego, obecnego wojewodę zachodniopomorskiego, będącego jednocześnie liderem ugrupowania Polska 2050. Sam Jurek w rozmowie z dziennikarzem Głosu, potwierdził, że jego udział w konwencji Rafała Zająca to wyraz poparcia Solidarności dla obecnego prezydenta, którego nazwał człowiekiem wrażliwym na sprawy społeczne.

Stargard jest miastem, które pochyla się nad potrzebami mieszkańców - mówił podczas konferencji Jurek. Jako przykład mogę podać pomoc jaką udzieliły władze miasta niepełnosprawnej osobie. I za to dziękuję w jej i sowim imieniu.

W trakcie konwencji głos zabrali bliscy współpracownicy prezydenta, w tym jego zastępczyni Ewa Sowa oraz zastępca prezydenta Piotr Mync, podkreślając jego zaangażowanie w rozwój Stargardu oraz liczne cechy przywódcze. Zdzisław Rygiel, sekretarz miasta, również wyraził uznanie dla pracy Rafała Zająca, odnotowując jego skromność i całkowite oddanie miastu.

Jest człowiekiem szczególnym, który posiada mocny kręgosłup i system wartości który bardzo cenię - mówiła ze sceny Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta. Na pewno priorytetem jest jego rodzina, najbliżsi i przyjaźń. Lubi i szanuje ludzi. Czujemy się przy nim ważni i docenieni. Ta misja jest trudna, ale gdyby nie jego poczucie humoru, byłoby jeszcze trudniej. Rafał dziękuję ci za wszystko!

Sam Rafał Zając podsumował działania prowadzone przez ostatnie pięć lat, akcentując wysoką realizację programu wyborczego i dotychczasowe inwestycje, które przyczyniły się do rozwoju Stargardu. Prezentując swoje ambicje na nadchodzącą kadencję, wymienił kluczowe projekty, takie jak powstanie sali koncertowej, obwodnicy, modernizacja centrum czy rozbudowa infrastruktury parkowej i przemysłowej.

Wykonaliśmy ogromny krok w rozwoju miasta - mówił i mijającej kadencji prezydent Zając. Jestem bardzo z tego dumny, ale do pychy mi daleko. Te wszystkie zmiany, jakie zaszły w naszym mieście to praca nie moja lecz wspólna. W Stargardzie zbudowaliśmy zespół w obszarze kierowniczym, który się rozumie. Ambitnie i sprawnie działa pod potrzeby mieszkańców miasta. To potężny zespół, który zna swoje mocne strony i wie w jaki sposób korzystać z mocnych stron swojego kolegi czy koleżanki. Wiemy, że razem góry przenosić będziemy. Zbudowaliśmy przez te 5 lat fundament, by skoczyć jeszcze wyżej. Nadal będziemy rozwijać Stargard gospodarczo. Teraz stać nas na to, by zrealizować te inwestycje, które będą filarami tego rozwoju. Stargard dzisiaj jest średniej wielkości miastem, któremu rozwoju zazdrości wiele miast.

Na koniec spotkania zaprezentowano zgromadzonym kandydatów do rad miejskiej i powiatowej, którzy będą startować z komitetu Zająca w wyborach zaplanowanych na 7 kwietnia.

Kandydaci do Rady Miejskiej Stargardu

Z okręgu nr 1:

Ewa Sowa, Michał Bryła, Monika Szotowicz, Joanna Hamera-Szczerba, Katarzyna Mądrowska, Marcin Bartniczak, Sylwia Wieleba i Krzysztof Pakulski.

Z okręgu nr 2:

Krystyna Smolarek, Monika Garstka, Norbert Śliwa, Krzysztof Furmańczyk, Damian Gralak, Michał Trypuć, Krzysztof Bielski i Nailah Vitha.

Z okręgu nr 3:

Rafał Zając, Mieczysław Skawiński, Wanda Nowicka, Grzegorz Flas, Alicja Koźlik, Przemysław Urbański i Ludmiła Sabadini.

Z okręgu nr 4: Wioleta Sawicka, Joanna Suleja, Grzegorz Rybaczuk, Krzysztof Kowalczyk, Krzysztof Koziorowicz, Joanna Woloch, Maciej Sayed i Wojciech Seredyński

Kandydaci do Rady Powiatu Stargardzkiego:

Z okręgu nr 1

: Zdzisław Rygiel, Jolanta Faryńska, Jolanta Świętońska, Paweł Ksiądz i Ariel Langner.

Z okręg nr 2:

Jan Kalinowski, Arkadiusz Rozwód, Irena Agata Łucka, Elżbieta Ziętkowska i Joanna Tomczak.

Z okręgu nr 3:

Iwona Wiśniewska, Beata Żurek (Ślęzak), Włodzimierz Owczarek, Jakub Siwy i Jarosław Hajduk.

Z okręgu nr 4:

Anna Gołofit, Bartosz Rudnicki, Marian Preiss, Lucyna Walawska i Krystian Kowalski.

Z okręgu nr 5:

Mariusz Nosal, Ewa Węgielnik, Arleta Majewska, Marek Gardygajło, Marta Hawrylak, Paulina Ler i Michał Kasiak
,

Z okręgu nr 6:

Dorota Wiechcińska, Beata Procek, Izabela Betler i Rafał Węgrzyn

Z okręgu nr 7:

Dariusz Dziakowicz, Teresa Furman i Krzysztof Flejterski

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto