MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi bohaterowie ze Stargardu - przykładem dla społeczeństwa

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Kiedy na ulicy dochodzi do wypadku, umiejętność szybkiego działania może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. W połowie lutego, w takiej właśnie sytuacji znaleźli się Maciej Molik i Karol Życki, gdy 71-letnia piesza została potrącona przez samochód na przejściu.

Maciej, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 oraz młodszy ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, błyskawicznie zareagował, zabezpieczając poszkodowaną i udzielając jej pierwszej pomocy wykorzystując swoją apteczkę, którą regularnie nosi. Jego zaangażowanie w edukowanie najmłodszych na temat pierwszej pomocy pokazuje dojrzałość i pragnienie nieść pomoc innym.

Karol Życki, żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej, również wykorzystał niedawno zdobyte umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczając miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Jego postawa dowodzi, że nawet w obliczu stresu i nieprzewidzianych okoliczności można zachować spokój i skutecznie radzić sobie w kryzysie.

Prezydent Stargardu, Rafał Zając wraz ze swoją zastępczynią, Ewą Sową, wyrazili uznanie dla odwagi i profesjonalizmu młodych mężczyzn. Podkreślił on wagę posiadania umiejętności pierwszej pomocy wśród mieszkańców miasta i docenił przykład, który Maciej i Karol stanowią dla innych.

Umiejętności, opanowanie i odwaga tych młodych ludzi robią wrażenie. Swoją postawą dają świetny przykład wszystkim stargardzianom. Panowie Maciej i Karol udowodnili, że naprawdę warto uczyć się pierwszej pomocy. Taka wiedza może się nam przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Możemy być dumni, że w Stargardzie są ludzie, którzy w razie potrzeby potrafią i chcą udzielić pomocy innym – mówi prezydent Rafał Zając.

Ta historia pokazuje nie tylko znaczenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, ale również skutki wspaniałej obywatelskiej postawy, których efektem może być ratowanie ludzkiego życia.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Młodzi bohaterowie ze Stargardu - przykładem dla społeczeństwa - Stargard Nasze Miasto

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto