Nowe logo Stargardzkiego Centrum Kultury. Trapezoid w miejsce pegaza. Zielony zamiast błękitnego

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Udostępnij:
Stargardzkie Centrum Kultury pochwaliło się nową marką. Jego znakiem rozpoznawczym ma być logo, całkowicie różniące się od poprzedniego. Wybrano inne symbole i kolorystykę.

Od 1 stycznia SCK używa zmienionych znaków promocyjnych. Ostatniego dnia 2021 roku nad wejściem do tej instytucji, od strony placu Wolności, wywieszono duży baner pokazujący nowe logo SCK. Wcześniej, jeszcze przed świętami, zaprezentowane zostało na spotkaniu pracowników Stargardzkiego Centrum Kultury.

- Wychodzimy do mieszkańców z nowym przekazem, nową kolorystyką, logo i stroną internetową dostosowaną również do osób z niepełnosprawnościami - podkreśla Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury. - Tworzymy ofertę, która zagospodaruje różnorodne potrzeby kulturalne mieszkańców. Szanujemy i pielęgnujemy niemal 40 lat historii tej instytucji, ale otwieramy się na nowe.

Jak informują pracownicy SCK, nową markę przygotowywano od maja 2021 roku.

- Zespół, który zajmował się tym zadaniem, przeanalizował szczegółowo ofertę SCK, jego cele i zadania, słabości i atuty - wyjaśnia Agata Frankowska, specjalista do spraw promocji w Stargardzkim Centrum Kultury. - Efektem pracy jest stworzenie nowoczesnej, spójnej i ciekawej identyfikacji wizualnej: palety barw, sloganu, typografii i elementu kluczowego - nowego logo, które 31 grudnia 2021 roku zawisło na budynku SCK na ogromnym banerze. Główna cecha logo to minimalizm, znacząco odróżniający je od poprzedniego logotypu, utrzymanego w odcieniach błękitu i wykorzystującego symbol skrzydlatego konia.

Pomysłodawcy nowego logo SCK tłumaczą, że jest ono inspirowane Stargardem.

- Gdyby nałożyć je na mapę, zielony wielokąt dokładnie pokryje się z kształtem plantów, otaczających Stare Miasto, a purpurowy punkt, w kolorze wykorzystywanym w Systemie Identyfikacji Wizualnej Miasta do reprezentowania kultury, wskaże miejsce, gdzie znajduje się budynek SCK - informuje Agata Frankowska. - Trapezoid kojarzy się również z bryłą siedziby Stargardzkiego Centrum Kultury, z bardzo charakterystyczną, asymetryczną architekturą. Napis SCK, wysuwa się poza ramy wielokąta.

Główną autorką nowego logo SCK jest Małgorzata Kowcun.

- Choć logo na pierwszy rzut oka jest proste, mówi bardzo wiele - uważa Małgorzata Kowcun. - Pokazuje, że SCK to ośrodek działań kulturalnych w całym mieście. Kulturę można znaleźć właśnie tu, w tym miejscu, ale też na świeżym powietrzu, w przestrzeni zielonej miasta, w trakcie Dni Stargardu, Art Festiwalu, Coolturalnych Wakacji i wielu innych wydarzeń, które dla mieszkańców organizuje właśnie SCK. Logo jest dynamiczne, jak charakter działalności tej instytucji, a jego elementy składowe pozwalają na wiele kreatywnych przetworzeń i zabiegów graficznych.

Hasło promocyjne nowej marki SCK brzmi "Z kulturą trafiamy w punkt". Stargardzkie Centrum Kultury zapowiada kampanię promocyjną. Logo ma być widoczne w przestrzeni miejskiej, na afiszach, banerach, plakatach. Razem z nowym logiem zmieniła się strona internetowa SCK.

- Przy budowie strony głównie brano pod uwagę łatwość w obsłudze i dostępność - wyjaśnia Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury. - Znajdują się tam informacje o działalności SCK, planowanych koncertach, przedstawieniach teatralnych czy wernisażach. Z łatwością można także sprawdzić repertuar kina i ofertę Stargardzkiego Centrum Nauki Filary.

Jak informuje SCK, nowa strona internetowa powstała w ramach projektu "Kultura online od Nas dla Was...", realizowanego razem z miastem Greifswald w Niemczech.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie