MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 21.04.2024 z całego tygodnia w Stargardzie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Stargardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.04 a 20.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kobylanka wprowadza innowacyjne ekoprzystanki. Dwie nowoczesne wiaty przystankowe”?

Przegląd tygodnia: Stargard, 21.04.2024. 14.04 - 20.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kobylanka wprowadza innowacyjne ekoprzystanki. Dwie nowoczesne wiaty przystankowe

Kobylanka otrzyma dwie nowoczesne wiaty przystankowe, zainstalowane przy ul. Szczecińskiej, które wyróżnią się nie tylko nowoczesnym designem, ale przede wszystkim proekologicznymi rozwiązaniami. Obiektom tym nie będą obce prądotwórcze panele fotowoltaiczne, które wykorzystują energię słoneczną nie tylko do oświetlenia, ale i do zasilania gniazd umożliwiających ładowanie urządzeń mobilnych

📢 Ogród na Wzgórzu – nowa zielona oaza w Stargardzie

Stargard zyska nowe miejsce dedykowane relaksowi i integracji społeczności lokalnej – Ogród na Wzgórzu. Ten projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego (SBO). Lokalizację przewidziano w rejonie osiedla Pyrzyckiego, przy ulicach C. Norwida i S. Witkiewicza.

📢 Odnawianie oznakowania drogowego w Stargardzie po zimie

Wraz z nadejściem wiosny w Stargardzie przystąpiono do corocznych prac mających na celu odświeżenie oznakowania poziomego na jezdniach. Po okresie zimowym, konieczna jest renowacja linii drogowych, które są fundamentalne dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku ruchu drogowego.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.04.2024: 14.04-20.04.2024 Stargard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Stargardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Inwestycja w bezpieczeństwo: Modernizacja dylatacji mostu nad Iną

Modernizacja elementu infrastruktury drogowej może wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jej użytkowników. Takim obiektem jest most nad Iną – kluczowe połączenie komunikacyjne w Stargardzie. Z dokładnością techniczną przeprowadzona zostanie modernizacja dylatacji mostu, której koszt opiewa na prawie 130 000 zł.

📢 Fotograficzna Noc Muzeów w Stargardzie – kultura i rozrywka po zmroku

Dyrekcja Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie ma zaszczyt zaprosić mieszkańców oraz odwiedzających na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim jest Noc Muzeów 2023. Tegoroczna edycja, odbywająca się 18 maja, będzie trwała od 18:00 do 24:00 i zaoferuje zwiedzającym bogaty program, którego punktem centralnym będzie wystawa "Rodzina Kirsten. Życie w negatywie". Wystawa ta została ulokowana w głównej siedzibie Muzeum, znajdującej się przy Rynku Staromiejskim 3.

📢 Nowa nawierzchnia na placu zabaw i boisku przy SP nr 4

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 w Stargardzie zyskał nowe oblicze dzięki montażowi prawie 300 metrów kwadratowych nawierzchni poliuretanowej, zwiększającej bezpieczeństwo i komfort korzystających z niego dzieci. Inwestycja, której koszt wyniósł blisko 150 000 złotych, objęła także częściowe naprawy podbudowy placu oraz wykonanie fragmentu chodnika przy szkolnym budynku.

📢 W najbliższy piątek XI Stargardzki Polonez Maturzystów

W nadchodzący piątek, 19 kwietnia br., o godzinie 12:00, starówka Stargardu zapełni się barwnym pochodem młodzieży. Tegoroczni maturzyści odbędą tradycyjny marsz na Rynek Staromiejski, aby uroczyście zatańczyć poloneza. Wydarzenie to będzie już jedenastą edycją Stargardzkiego Poloneza Maturzystów, organizowaną przez Collegium Balticum – Akademię Nauk Stosowanych Filia w Stargardzie. Wydarzenie to cieszy się wsparciem zarówno prezydenta Stargardu, jak i starosty powiatu stargardzkiego.

📢 Spotkanie autorskie z dr. Wojciechem Lizakiem w Książnicy Stargardzkiej

Mieszkańcy Stargardu mają wyjątkową okazję do spotkania z dr. Wojciechem Lizakiem – naukowcem i autorem książki "Kakogenika. Wprowadzenie". Spotkanie odbędzie się w dniu 18 kwietnia br., o godzinie 17:00, w Sali Projekcyjnej Książnicy Stargardzkiej.

📢 Otwarte drzwi Żłobka Miejskiego w Stargardzie – przyszłe rekrutacje i rozbudowa placówki

Mieszkańcy Stargardu będą mieli możliwość zapoznania się z warunkami panującymi w Żłobku Miejskim podczas dnia otwartego zaplanowanego na najbliższą sobotę, 20 kwietnia. Wizyta w dwóch filiach żłobka, znajdujących się na osiedlu Zachód A4 oraz przy ulicy Z. Krasińskiego 5, umożliwi rodzicom i opiekunom bezpośredni kontakt z pedagogami i poznanie niezbędnych informacji dotyczących instytucji, która dba o codzienne potrzeby ich dzieci. Dzień otwarty potrwa od godziny 10:00 do 13:00.

📢 Stargardzki policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z zakazem

Niebezpieczna sytuacja na drodze w powiecie stargardzkim została udaremniona dzięki czujności funkcjonariusza policji asp. Władysława Łysonia, który będąc poza służbą, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Poczernin, kiedy to mundurowy zauważył niepewną jazdę pojazdu marki Suzuki.

📢 Modernizacja ul. Warzywnej w Stargardzie zbliża się do finału

Inwestycja drogowa na ulicy Warzywnej w Stargardzie nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Mieszkańcy okolicy mogą już obserwować efekty trwającej przebudowy, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu zarówno pieszych, jak i kierowców. Za sprawą remontu, ulica przeszła kompleksową metamorfozę, a jej obraz zmieniły nowe, proste chodniki z kostki betonowej, o łącznej długości bliskiej 500 metrów. Realizacja projektu obejmuje również prace nad nową nawierzchnią drogową, która ma być dostosowana do współczesnych standardów i potrzeb użytkowników.

📢 Święto Chrztu Polski uczczone w Stargardzie. Kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie

W dniu 14 kwietnia władze samorządowe Stargardu oddały hołd jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, obchodząc Święto Chrztu Polski. To wyjątkowe święto państwowe obchodzone jest w naszym kraju od niedawna bo od roku 2019, ale symbolizuje ono znaczące wydarzenie, które miało miejsce w drugiej połowie X wieku.

📢 Emerytowany rolnik w obiektywie przyrody: Waldemar Szydłowski prezentuje swoją pasję w SCK

Emerytowany rolnik z Żarowa, Waldemar Szydłowski odsłania nowy rozdział swojego życia skupiony na fotografii oraz miłości do przyrody. Wychowanek Wydziału Zootechniki Akademii Rolniczej w Szczecinie, który założył pierwszą w Polsce prywatną stację unasienniania loch i prowadził wielkoobszarowe gospodarstwo, dziś dzieli się swoim życiowym zapałem do natury.

📢 Wysoki mandat i punkty karne za niebezpieczną jazdę po drodze krajowej nr 10

Policyjna grupa "Speed" działająca na terenie powiatu stargardzkiego codziennie zmaga się z nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców na drogach. W ostatnim zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 10, 69-letni kierowca samochodu marki Renault, poprzez niebezpieczną próbę wyprzedzania, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Manewr ten zmusił kierowcę nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu ciężarowego do gwałtownego hamowania, co mogło mieć tragiczne skutki. Szczęśliwie udało się uniknąć czołowego zderzenia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto