MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy punkt przedszkolny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Stargardzie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W Stargardzie przy ulicy Marii Konopnickiej zainaugurowano działalność nowego punktu przedszkolnego. Inicjatywa ta jest owocem współpracy miasta z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Nowo otwarty punkt przedszkolny oferować będzie miejsce dla dwudziestu maluchów, zarówno polskich, jak i uchodźców z Ukrainy.

Wykwalifikowani pedagodzy, współpracujący z TPD, zapewnią dzieciom profesjonalną opiekę oraz liczne aktywności dostosowane do ich wieku i potrzeb rozwojowych. W pełni wyposażone i komfortowe wnętrza świetlicy stwarzają idealne warunki do nauki poprzez zabawę oraz integracji z rówieśnikami.

Prezydent Stargardu, Rafał Zając, wyrażając satysfakcję z kolejnej inicjatywy skierowanej do najmłodszych mieszkańców, podkreślił znaczenie doświadczenia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w zapewnianiu wysokiej jakości opieki i wsparcia edukacyjnego. Dodał również, że placówka jest kolejnym krokiem ku realizacji wartościowych projektów na rzecz społeczności lokalnej. Istnieje też perspektywa dalszych przedsięwzięć realizowanych we współpracy z TPD.

Każde kolejne miejsce tworzone z myślą o najmłodszych bardzo cieszy. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci to nasz sprawdzony partner. Każda placówka prowadzona przez pedagogów z TPD jest dla młodych ludzi gwarancją najlepszej opieki, szerokiego wsparcia i szansy na dalszy rozwój. Na pomoc w różnych życiowych sytuacjach mogą liczyć także rodzice. Otwieramy kolejny rozdział tej świetnej współpracy i jestem przekonany, że razem możemy zrealizować następne wartościowe projekty – mówi prezydent Rafał Zając, który został wyróżniony przez TPD Odznaką Specjalną „Przyjaciel Dziecka”.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest organizacją znacząco przyczyniającą się do poprawy jakości życia dzieci i rodzin w Stargardzie. Oprócz nowo otwartego punktu przedszkolnego, TPD prowadzi również żłobek przy ulicy Jędrzeja Śniadeckiego, który cieszy się popularnością wśród rodziców ponad czterdziestu maluchów.

Podczas uroczystości otwarcia maluchy zaprezentowały program artystyczny, podkreślając wielokulturowy charakter placówki. Uczestnicy wydarzenia otrzymali również pamiątkowe, kolorowe wachlarzyki. Wdzięczne słowa skierowane do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci od ukraińskich rodziców było wyrazem uznania dla wsparcia i troski o dobro dzieci w tej wyjątkowej inicjatywie.

Za swoje zaangażowanie w działania na rzecz najmłodszych prezydent miasta, Rafał Zając, został wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Odznaką Specjalną „Przyjaciel Dziecka”. Podobne odznaki otrzymali również starosta powiatu stargardzkiego Iwona Wiśniewska, Marcin Przepióra, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Patrycja Gross, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, a ponadto Henryk Kołodziej, Konsul Honorowy Ukrainy z żoną Teresą, Iwona Marciszak, zastępca przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce koła w Stargardzie.

Otwarcie placówki uhonorowane zostało obecnością koordynatora placówek TPD w Stargardzie, Stefanii Kwiatkowskiej - Ociepa oraz przedstawicieli lokalnych władz, w tym prezydenta miasta Rafała Zająca oraz jego zastępcy Ewy Sowy. Słowa zaufania i podziękowania pod adresem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wskazują na wartość projektu dla lokalnej społeczności. Znaczący był też udział rodziców dzieci polskich, którzy otworzyli się na współpracę z ukraińskimi rodzinami, integrując swoje pociechy w jednym zespole przedszkolnym.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto