Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odważny czyn stargardzkiego policjanta uhonorowany Medalem im. podkom. Andrzej Struja

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W uznaniu za niezwykły bohaterstwo i poświęcenie, sierż. Szymon Pietrzak ze Stargardu został odznaczony prestiżowym Medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wyróżnienie to przyznawane jest funkcjonariuszom, którzy wykazali się męstwem w ochronie życia, zdrowia oraz mienia obywateli, zarówno podczas służby jak i poza nią.

Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie Minister Marcin Kierwiński osobiście gratulował sierżantowi Pietrzakowi i 57 innym odznaczonym funkcjonariuszom za ich heroizm. Stargardzki policjant wraz z sierż. szt. Radosławem Rękojarskim zostali wyróżnieni za zdecydowane działanie podczas kwietniowego pożaru w podstargardzkiej miejscowości. Pomimo silnego zadymienia klatki schodowej, obaj policjanci ryzykując własne życie, pomogli mieszkańcom, w tym małym dzieciom, ewakuować się z zagrożonego pożarem budynku.

Szczęśliwie, dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji, nikt z ewakuowanych nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. Akcję gaśniczą i oddymianie budynku podjęli później przybyli na miejsce strażacy, którzy zlokalizowali ognisko pożaru i zahamowali jego rozprzestrzenianie.

Sam sierż. Szymon Pietrzak podczas ceremonii wyraził skromność i podkreślił, że działania, które podjął wraz z kolegą, były naturalną reakcją na zaistniałą sytuację. Medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja stanowi nie tylko wyraz uznania za indywidualny czyn, ale także podkreśla wagę odpowiedzialności i gotowości do pomocy, jakie niosą funkcjonariusze publiczni w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto