Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Stargardzie. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Stargardzie. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Stargardzie. Gdzie zapisać dziecko? SerrNovik
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Stargardzie. Sprawdź adresy placówek znajdujących się w naszym katalogu. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak istotne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć sama placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Stargardzie?

Procesy rekrutacyjne do przedszkoli są prowadzone zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Jest to uzależnione od danej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady rekrutacji. W tych pierwszych są ustalane odgórnie i mają zapis w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być inne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji i gdzie można je znaleźć?

Niepubliczne placówki w Stargardzie działają zgodnie z przepisami, które określono w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola już wcześniej. Pod uwagę bierze się także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, czyli przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Stargardzie znajdziesz na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Stargardzie?

Nauka w przedszkolu jest niezwykle ważna w rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, dziecko będąc w przedszkolu poznaje zasady funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z rówieśnikami, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, biegać, bawić się. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Lista wizytówek przedszkoli w Stargardzie

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Stargardzie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto