Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Stargardzie. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Stargardzie. Lista placówek
Przedszkola w Stargardzie. Lista placówek SerrNovik
Warto zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Stargardzie. Zobacz adresy dostępnych placówek. Przeczytaj także o tym, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria są w nich brane pod uwagę oraz jak bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach może mieć 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Stargardzie?

Rekrutacje w przedszkolach trwają na ogół w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady rekrutacji. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdym z nich mogą być odmienne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Przedszkola niepubliczne w Stargardzie działają na podstawie przepisów, które określone są w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Do tego pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które uczęszczały do wybranej placówki wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w formie tradycyjnej, czyli samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Stargardzie możesz uzyskać na ich stronach, a także na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego Twoje dziecko powinno iść do przedszkola w Stargardzie?

Edukacja przedszkolna pozostaje niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, maluch uczęszczając do przedszkola uczy się funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak samodzielnie myć zęby, ubierać się, jeść, biegać, rysować. Zabawa w grupie przyczynia się do przyswojenia takich zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Stargardzie

Poniżej lista wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Stargardzie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto