Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo Unii Europejskiej. Radni nadali nazwę nowemu rondu

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Rondo Unii Europejskiej, taką nazwę nadano powstałemu rondu na pierwszym odcinku obwodnicy północnej Stargardu. To duży projekt, który zdecydowanie usprawnia ruch drogowy w mieście, ale także zwiększa bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Nowe rondo jest częścią obwodnicy północnej Stargardu. Pierwszy fragment kosztował 10 milionów zł. W planach jest już budowa kolejnego odcinka – od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. Jednocześnie projektujemy też fragment trzeciego – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego.

Dzięki środkom unijnym Stargard od lat realizuje wiele inwestycji i programów wsparcia mieszkańców o różnych potrzebach – mówi Piotr Styczewski ze stargardzkiego Magistratu. Tylko w latach 2014-2020 miasto zawarło ponad 50 umów i pozyskało prawie 130 milionów zł. Pieniądze z UE pozwoliły zbudować i wyremontować drogi, rozwijać sieć ścieżek rowerowych, stworzyć AquaStar w zmodernizowanym budynku pływalni i zaproponować mieszkańcom zupełnie nową rozrywkę w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Fundusze unijne pomogły zrewitalizować planty, wyposażyć Książnicę Stargardzką w nowoczesny sprzęt, wyremontować kamienice Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i usuwać ze Stargardu piece na paliwo stałe. Lista działań zrealizowanych dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej jest naprawdę bardzo długa i ciągle dodajemy do niej kolejne projekty i inwestycje.

Zdjęcie: Paweł Bieg

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto