SP 3 Stargard. II Memoriał Danuty Piecyk. Gościem specjalnym był brat Danuty, Zbigniew Piecyk

SP 3 Stargard
W piątek, 13 kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie, odbył się II Memoriał Danuty Piecyk. Na boiskach sportowych w SP 3 rozgrywano zawody sportowe dla klas 0-7 i II-III gimnazjum.

Imprezę podzielono na bloki.

Na początku rozegrano mecze w dwa ognie na poziomie klas IV, V i VI. Wśród klas IV pierwsze miejsce zajęła klasa IV B, drugie klasa IV C, trzecie klasa 4 D. W klasach V, pierwsze miejsce klasa – V B, drugie klasa V A. Na poziomie klas VI, pierwsze miejsce klasa VI B, drugie klasa VI A, a trzecie klasa VI C.

Jednocześnie na boisku od koszykówki rozegrano turniej w „kosza” dla dziewcząt dla klas VII i gimnazjum.
Zwyciężyły dziewczęta z klasy VII C, drugie miejsce zajęła klasa III C Gimnazjum, trzecie miejsce przypadło klasie VII A, a czwarte klasie VII B.

W tym samym czasie rozgrywany był turniej w piłce nożnej chłopców dla klas VII i II i III Gimnazjum.
Grano systemem pucharowym i po zaciętej grze zwyciężyła klasa III D Gimnazjum, drugie miejsce zajęła klasa II C Gimnazjum, a trzecie klasa III A Gimnazjum.

W międzyczasie zespoły 3-osobowe rozwiązywały test wiedzy o sporcie, który wygrała klasa IV D i VI C ex aequo, a trzecie miejsce zajęła klasa V B.

Dla zwycięskich drużyn przygotowano puchary, a dla najmłodszych słodkości.

Nad całością czuwali i prowadzili te zawody sportowe nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 3.

W przerwie między wyścigami, grami i meczami, Romuald Bobrowicz dyrektor SP 3, wręczył pamiątkową paterę zaproszonemu gościowi specjalnemu, którym był Zbigniew Piecyk, brat pani Danuty - patronki kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie.

***
Za Wikipedią: Danuta Piecyk (ur. 27 września 1950 w Stargardzie Szczecińskim, zm. 13 kwietnia 2011 w Olsztynie) - polska lekkoatletka, sprinterka i płotkarka, zawodniczka LKS Pomorze Stargard i Gwardii Olsztyn. Olimpijka z Monachium ( w 1972 roku).
Rekordzistka świata w biegu na 400 m przez płotki. Piąta i czwarta w biegu sztafetowym 4x400 m podczas mistrzostw Europy na stadionie. W halowych mistrzostwach Europy wywalczyła dwa brązowe medale w sztafecie 4x2 okrążenia.
23-krotna rekordzistka Polski w biegach na 400 m, 400 m pł, reprezentacyjnych i klubowych sztafetach i in. Po zakończeniu kariery sportowej została policjantką. Mieszkała w Olsztynie.