Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stargardzkie koło PSONI spotkało się w szerokim gronie swoich członków, podopiecznych i przyjaciół

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Każdego roku 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną tradycyjnie spotkało się w szerokim gronie swoich członków, podopiecznych i przyjaciół. Były podziękowania, gratulacje, a także chwila na podsumowanie dotychczasowych działań.

Przed rozpoczęciem wydarzenia zaproszeni goście mogli obejrzeć niezwykłą wystawę. Świąteczne stroiki, misternie malowane bombki, witraże, ozdobne talerze i dekoracje – wszystko to własnoręcznie stworzyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. To niejedyny talent zdolnych ludzi z PSONI. Jaz zawsze przygotowali również występy artystyczne. Zaproszeni goście obejrzeli spektakl teatralny i posłuchali członków grupy wokalnej.

W spotkaniu wzięły udział liczne grono członków stowarzyszenia, ich podopieczni oraz zacni przyjaciele organizacji. Program zgromadzenia zawierał serię podziękowań i gratulacji, jak również stanowił okazję do refleksji i podsumowania działań podjętych przez stowarzyszenie w minionym roku. Przewidywano, że aktywność ta przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej na temat wyzwań, jakie stawia przed osobami z niepełnosprawnościami życie codzienne, a także do wyróżnienia i celebrowania ich dokonań i sukcesów.

Stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną od ponad 30 lat daje swoim podopiecznym pracę, otacza opieką i pomaga w integracji. Dzięki temu stają się coraz bardziej samodzielni. Rozwijają również swoje pasje i talenty. PSONI prowadzi u nas Środowiskowy Dom Samopomocy i Zakład Aktywności Zawodowej. Kolejnym ważnym programem jest mieszkalnictwo wspomagane. Więcej o wszystkich działaniach stowarzyszenia można przeczytać TUTAJ

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto