Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka. Są jeszcze w bazie rodziny czekające na darczyńców

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Szlachetna Paczka
Rozmowa z Olgą Marią Siekierzyńską, liderką rejonu Stargard Szlachetnej Paczki Stowarzyszenia WIOSNA.

Trwa tegoroczna Szlachetna Paczka. Na jakim etapie jest stargardzka akcja?
Odwiedziliśmy około 100 zgłoszonych rodzin, około 40 zostało przyjętych do pomocy w ramach Szlachetnej Paczki. W sobotę 16 listopada, o godzinie 8, otwarta została internetowa baza rodzin. Darczyńcy od razu wybierali rodziny, zaledwie kilka zostało niewybranych.

Co dalej z rodzinami, które nie mają darczyńców?
Jeżeli nie zostaną wybrane do 25 listopada - a liczymy także na czytelników Głosu! - będzie tzw. zbiorczy darczyńca. Konkretne potrzeby, a są to m.in. węgiel, pralka, mikrofalówka, zimowe kurtki i obuwie, rozdzielone będą na poszczególne chętne do pomocy osoby czy instytucje.

Załóżmy, że nasz czytelnik chce pomóc. Co ma zrobić?
Może wejść na stronę szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny i sprawdzić, jakie rodziny zostały. Gdy okaże się, że nie ma już "wolnych" rodzin z powiatu stargardzkiego, może wybrać z najbliższej okolicy, z ościennych powiatów lub np. z prawobrzeża Szczecina. Jeżeli chce przekazać konkretne rzeczy, proszę o bezpośredni kontakt ze mną, pod nr 600 292 309. W czasie finału akcji, w sobotę 7 grudnia, w godzinach 9-18 i w niedzielę 8 grudnia, w godz. 9-15, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, będzie można przyłączyć się do nas z dodatkową pomocą, przynosząc chemię gospodarczą i trwałą żywność, którą przekażemy rodzinom wybranym do Szlachetnej Paczki. Świetnie by było, gdyby rzeczy te dotarły do nas już w sobotę.

Czy stargardzcy darczyńcy co roku są ci sami?
Rzeczywiście, z naszego stargardzkiego środowiska darczyńcy powielają się co roku. Są to firmy, szkoły, przedszkola, wojsko, także osoby prywatne. Wielu z nich czeka na moment otwarcia bazy rodzin do pomocy i od razu wybiera "swoją" rodzinę.

Szlachetnej Paczki nie byłoby bez wolontariuszy!
To prawda. W tym roku jest 17 wolontariuszy. To dojrzali, doświadczeni ludzie ze Stargardu i okolicy. Już dziś bardzo im dziękuję za zaangażowanie i ciężką pracę!

Rozmawiała Emilia Chanczewska

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto