To była ostatnia kolejka II ligi. Błękitni Stargard walczyli o utrzymanie

W ostatniej kolejce spotkań II ligi walczący o utrzymanie Błękitni Stargard grali na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań. Stargardzki zespół wygrał 3:0. O tym, że się utrzymał zadecydowała porażka Stali Stalowa Wola.

W ostatniej serii spotkań Błękitni Stargard musieli wygrać na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań i czekać na korzystne dla nich rozstrzygnięcia w innych spotkaniach.

Błękitni wygrali 3:0, a bramki strzelali w końcówce meczu. W 75 minucie gola strzelił Krystian Sanocki, w 80 minucie Jakub Szrek, a w 82 minucie Patryk Paczuk.

Samo zwycięstwo to jednak było za mało, by Błękitni mieli pewność utrzymania w II lidze. Stargardzki zespół potrzebował korzystnych rozstrzygnięć w innych spotkaniach. W dwóch takie były.

Błękitni utrzymali się w II lidze dzięki zwycięstwu Pogoni Siedlce w Stalowej Woli ze Stalą 3:0. Pomogła też porażka Skry Częstochowa w Rzeszowie ze Stalą 0:4.

Stargardzki zespół opuścił strefę spadkową i został sklasyfikowany na 12 miejscu. Tyle samo punktów mają trzynaste rezerwy Lecha i czternasta Skra Częstochowa.

W tym sezonie zdegradowane z II ligi zostały zespoły Gryfa Wejherowo (14 pkt), Legionovii Legionowo (24), Elany Toruń (41) i Stali Stalowa Wola (46).

Awans na pierwszoligowe boiska wywalczyli Górnik Łęczna i Widzew Łódź. Ten drugi zespół mimo że przegrał dzisiaj ze Zniczem Pruszków, który walczył ze stargardzkimi Błękitnymi o utrzymanie. Widzew przegrał 0:1.

W barażach o I ligę zagrają GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani