Zaproszenie na wykład buddystki Sarah Coleman: "Miłość i związki: zalążek oświeconego społeczeństwa. Jak medytacja może być w tym pomocna"

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Udostępnij:
Fundacja Sztuka Bycia Człowiekiem ze Stargardu zaprasza wszystkich chętnych na wykład ciekawej osobistości, nauczycielki buddyzmu Sarah Coleman, pt. "Miłość i związki: zalążek oświeconego społeczeństwa. Jak medytacja może być w tym pomocna". Odbędzie się w poniedziałek 18 października, o godzinie 18.30, w siedzibie fundacji przy ul. Czarnieckiego 28/1 w Stargardzie.

Wykład będzie oparty na naukach Chijgyama Trungpy Rinpocze oraz tradycji paramit buddyzmu mahajany. Ale, jak mówi Sarah, to, co daje jej największe uprawnienia do dawania wykładu na ten temat, to jej bogate doświadczenie w związkach, w których popełniła wszelkie możliwe błędy!

Wykład tłumaczony będzie na język polski. Udział należy zgłaszać od organizatora pod nr tel. 512 286 908.

Sarah Coleman - Amerykanka, nauczycielka w mandali buddyzmu Shambhali. Od 1972 roku uczennica Chijgyama Trungpy Rinpocze, a następnie Sakyonga Miphama Rinpocze. Przez wiele lat redagowała dzieła Trungpy Rinpocze. Naucza buddyzmu i Treningu Shambhali od ponad 40 lat. Od 1996 roku mieszka i naucza w Europie. Obecnie mieszka w Barcelonie.

Według Sakyonga Miphama Rinpocze - „Społeczeństwo zaczyna się od relacji pomiędzy dwojgiem ludzi" - i właśnie od tego, jak funkcjonują relacje i związki każdego z nas zależy, jak będzie się manifestować społeczeństwo. Jeśli chcemy, by społeczeństwo było zdrowe, musimy się nauczyć tworzyć zdrowe relacje - w duchu otwartości i zaufania. Ale jak naprawdę wyglądają zdrowe relacje i związki? Dotychczasowe związki nas rozczarowywały, marzymy o czymś doskonałym, kiedy nasz obecny związek się rozpada, na siłę próbujemy go ocalić - gdzie tu zdrowie?

Chijgyam Trungpa Rinpocze powiedział: „Idea związku musi ulec rozpadowi". By zrozumieć, czym jest zdrowie, trzeba najpierw usiąść do medytacji i szczerze się przyjrzeć - swojemu osobistemu mitowi związku, huśtawce emocjonalnej między lękiem i nadzieją na odnalezienie szczęścia, doskonałej miłości, na uwolnienie się od osamotnienia. Przyznać się szczerze, do czego to wszystko nas doprowadziło. Dopiero potem możemy zastanowić
się, jak do tego tematu podejść inaczej.

Sugerowana darowizna na cele statutowe fundacji - 30 zł.

Organizator wydarzenia:
FUNDACJA SZTUKA BYCIA CZŁOWIEKIEM
ul. Czarnieckiego 28 lok.1, Stargard
Koordynator spotkania: Anna Szatkiewicz-Pelka
tel. 512 286 908, e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie