Błękitni wcale nie tacy mocni. Przegrali z MKS Kluczbork

Grzegorz Drążek
T. Surma
W środę Błękitni ograli w Pucharze Polski ekstraklasową Cracovię Kraków, a dzisiaj nie potrafili choćby zremisować w meczu II ligi z MKS Kluczbork.

Trener Krzysztof Kapuściński zrobił tylko trzy zmiany w składzie w porównaniu do środowego spotkania Pucharu Polski z Cracovią, wygranym przez Błękitnych 2:0. Tym razem jednak stargardzki zespół nie był już jednak tak skuteczny. W 15 minucie błąd w obronie popełnił Tomasz Pustelnik, co skończyło się karnym dla rywali. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Niziołek. Gospodarze atakowali, strzelali, ale nie potrafili trafić do siatki. W 42 minucie drugi raz udąło się to natomiast gościom. Marcin Nowacki wyszedł na czystą pozycję i przelobował Marka Ufnala.

W drugiej połowie stargardzianie stwarzali sobie kolejne sytuacje strzeleckie, ale wciąż byli nieskuteczni. W 83 minucie wreszcie zdobyli kontaktowego gola. Jego autorem był Sebastian Inczewski. Do remisu jednak nie doprowadzili. W samej końcówce, w doliczonym czasie, trzecią bramkę dla MKS strzelił Tomasz Swędrowski. To druga porażka Błękitnych z MKS Kluczbork w tym sezonie. W pierwszym meczu w Kluczborku stargardzki zespół przegrał 0:5.

Błękitni Stargard - MKS Kluczbork 1:3 (0:2)

Bramki: Inczewski 83 - Niziołek 16 (k), Nowacki 42, Swędrowski 90.

Błękitni: Ufnal, Kotłowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Gutowski (46 Zdunek), Wawszczyk, Poczobut (63 Inczewski), Flis, Fadecki, Wiśniewski (46 Gajda), Zieliński (64 Fijałkowski).