Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Integracji Społecznej w Stargardzie: Nowa nadzieja dla długotrwale bezrobotnych

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Mieszkańcy Stargardu, którzy od dłuższego czasu borykają się z bezrobociem oraz innymi trudnościami życiowymi, mogą teraz odetchnąć z ulgą. Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Stargardzie oferuje nowe możliwości dla osób walczących z bezrobociem i pragnących zmienić swoje życie na lepsze. Zgodnie z decyzją radnych Rady Miejskiej CIS dostanie większe pieniądze na swoją działalność.

Centrum ma za zadanie wspierać aktywizację zawodową mieszkańców regionu. Organizacja pomaga w znalezieniu zatrudnienia poprzez indywidualne doradztwo zawodowe, szkolenia oraz warsztaty rozwijające kompetencje niezbędne na współczesnym rynku pracy. Dodatkowo, CIS proponuje pomoc w przezwyciężaniu barier osobistych, takich jak uzależnienia czy problemy z komunikacją interpersonalną.

W Centrum Integracji Społecznej stargardzianie otrzymują szeroką pomoc i szansę na powrót na rynek pracy. Uczą się wykonywania konkretnych zawodów, ale korzystają także ze wsparcia psychologicznego i socjoterapii. CIS działa w Stargardzie przy. ul. Z. Krasińskiego 19. Pomoc dostają tam osoby m.in. długotrwale bezrobotne, wychodzące z bezdomności, zmagające się z nałogami. Pod adresami CIS można uzyskać więcej informacji na temat dostępnych programów oraz kryteriów kwalifikacyjnych do udziału w projekcie. Centrum zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin i skorzystania z oferowanych możliwości. W ubiegłym roku po takie wsparcie sięgnęło 74 stargardzian.

CIS to jedna z placówek działających w naszym mieście w ramach Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto