Goleniowska Mila Niepodległości zdominowana przez zawodników WMLKS Pomorze

Zbigniew Krzysiek
Mila Open Kobiet - Im Lenartowicz Eliza
Mila Open Kobiet - Im Lenartowicz Eliza WMLKS Pomorze
XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości odbyła się przy ładnej słonecznej pogodzie. Udział w niej wzięli zawodnicy z Polski, Ukrainy Węgier, Kenii, Niemiec. Zawody odbyły się w wielu kategoriach wiekowych, od przedszkolaków aż do biegów głównych "Open Mili i biegu na 10000 m".

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się przedstawiciele naszego Klubu, zawodnicy WMLKS Pomorze, którzy aż pięciokrotnie zwyciężali w swoich biegach. Klasą samą w sobie po raz kolejny w tym roku była Paulina Kaczyńska, która wystartowała w silnie obsadzonym biegu na 10 000 m.

Paulina od startu do mety nie oddała prowadzenia pozostawiając w pokonanym polu doskonałe Ukrainki (medalistki Mistrzostw Ukrainy). Nasza zawodniczka przybiegła do mety z przewagą ponad 1.30 nad drugą zawodniczką, jednocześnie uzyskując doskonały rezultat 33.40.

Również drugi nasz przedstawiciel w tym biegu Damian Kabat zaprezentował się znakomicie przybiegając na IV miejscu, został pokonany tylko przez zawodnika z Ukrainy IV zawodnik Mistrzostw Europy) z Kenii oraz z Polski.

W tym samym biegu wystartował nasz następny reprezentant Andrzej Kuśmider, który przybiegł na wysokim VIII miejscu. Również inni nasi zawodnicy przybiegali na pierwszych miejscach bądź w czołowych szóstkach.

Eliza Lenartowicz spisała się znakomicie zwyciężając w głównym biegu Kobiet - Mili Open, w tym samym biegu druga nasza reprezentantka Sylwia Grzesiak zameldowała się na linii mety na miejscu V.

Po tak wspaniałych biegach naszych czołowych zawodników również Juniorzy, Juniorzy młodsi i młodzicy nie chcieli być gorsi. W kategorii Mili Młodzieżowej wśród Juniorek zwyciężyła nasza zawodniczka Klaudia Kalicka, a Milena Sadowska przybiegła na II miejscu.

Marcel Łysoń został zwycięzcą Mili Młodzieżowej wśród Juniorów Młodszych po wspaniałym finiszu pozostawiając w polu nawet zawodników starszych od niego o dwa lata, z kolei Agnieszka Wierzbicka przybiegła na IV miejscu wśród Juniorek Młodszych będąc o rok młodsza od swych koleżanek.

Doskonałą dyspozycję zaprezentował Bartosz Klatkiewicz, który startując w Mili Młodzieżowej Młodzików został zdecydowanym zwycięzcą. Po wspaniałym finiszu pokonał całą czołówkę wojewódzką. W tym samym biegu nasz kolejny reprezentant Michał Dzideczek przybiegł na miejscu V.

Nasi najmłodsi zawodnicy również przybiegali na czołowych miejscach. Martyna Chełstowska była VIII w śród Młodziczek w Mili Młodzieżowej. Natomiast w biegu na 600 m dziewcząt w roczniku 2006/2007 Kordykiewicz Olga przybiegła na VII miejscu, na tym samym dystansie tylko w kategorii dzieci starszych (2004/2005) Jarzyna Natalia została sklasyfikowana na VIII miejscu.

Tak znakomite rezultaty sprawiły że byliśmy doskonałą wizytówką naszego miasta, bardzo duże gratulacje dla zawodników za tak wspaniałe wyniki!