KPP Stargard: Trudny okres zimowy dla kierujących i dla pieszych

KPP Stargard
Udostępnij:
Zimowa aura z pewnością nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą zarówno kierowców, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Wielu zdarzeń można było by uniknąć. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego zachowania, zarówno kierowców, a także pieszych.

Przed nami bez wątpienia trudny okres dla użytkowników dróg. To także ciężki okres dla pieszych. Opady śniegu, czy deszczu to czas w którym wzrasta ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem mają bardzo małe szanse na nieodniesienie żadnych obrażeń.

Ważne jest, aby piesi i rowerzyści mieli świadomość, jak wielki wpływ na własne bezpieczeństwo mają oni sami. Stosując się do obowiązujących przepisów, zakładając elementy odblaskowe i zachowując rozwagę na drodze, mogą wyeliminować wiele zagrożeń, jakie na nich czyhają.

Stosowanie elementów odblaskowych nie wyczerpuje jednak zachowań, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogą zadbać o własne bezpieczeństwo. To elementy odblaskowe wraz z odpowiedzialnym zachowaniem mają istotny wpływ na zdarzenia drogowe z ich udziałem. Przypominamy pieszym, że przez jezdnię należy przechodzić wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej, a jeżeli jej nie ma, to uważnie rozejrzeć się, czy możemy bezpiecznie wejść na przejście dla pieszych. Rozwaga może uratować nam życie, a pośpiech doprowadzić do tragedii.

Kierujący pojazdami natomiast często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych, dlatego przypominamy wszystkim zmotoryzowanym o obowiązku rozważnej i ostrożnej jazdy, dostosowaniu prędkości w taki sposób, abyśmy mogli w każdej chwili zareagować na sytuację, która może się wydarzyć i bezpiecznie zatrzymać pojazd.
Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nieodpowiedzialne zachowanie zarówno pieszych jak i kierujących, pośpiech, czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji mogą zadecydować o czyimś zdrowiu lub życiu.
podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
KPP Stargard

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie