Legia Warszawa - Spójnia Stargard. Zadecydował rzut w ostatniej sekundzie

Tadeusz Surma
W czwartej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia grała w Warszawie z Legią. Wygrał stargardzki zespół 86:84. W ostatniej sekundzie meczu Erick Neal rzucił za 2 punkty, a gospodarze pogubili się w ostatniej akcji.

Legia Warszawa grała z PGE Spójnią Stargard w sobotę, 25 września 2021 roku.

Przed dzisiejszym spotkaniem warszawski zespół miał dwa zwycięstwa i jedną porażkę, a stargardzki zespół jedną wygraną i dwie porażki.

W pierwszej kwarcie gra była wyrównana i na prowadzeniu były oba zespoły. Jednak Legia krótko. Spójnia w drugiej kwarcie odskoczyła wykorzystując niemoc rzutową gospodarzy. Koszykarze Legii nie potrafili wstrzelić się w kosz przede wszystkim w rzutach dystansowych. W całym spotkaniu zawodnicy warszawskiego zespołu oddali 30 rzutów trzypunktowych, trafiając siedem.

Goście w drugiej połowie mieli nawet czternaście punktów przewagi. Wydawało się, że kontrolują wydarzenia na warszawskim parkiecie, ale w pewnym momencie mocno się pogubili. Nie potrafili wyprowadzić piłki. W pewnym momencie oddali piłkę rywalom w czterech kolejnych akcjach. Legia musiała to wykorzystać i to uczyniła. Co ciekawe, nie tylko dzięki przechwytom, ale i trzypunktowym trafieniom, bo w czwartej kwarcie się odblokowała w tym elemencie trafiając trójki po dwóch kolejnych akcjach dystansowych.

W końcówce czwartej kwarty na tablicy wyników był remis 84:84. Piłkę wyprowadzała PGE Spójni. Na decydujący rzut zdecydował się najskuteczniejszy dzisiaj na boisku Eric Neal. Amerykański rozgrywający wykorzystał nieco wolnego miejsca, podbiegł bliżej kosza i oddał celny rzut z kilku metrów. Uczynił to w ostatniej sekundzie spotkania.

Stargardzki zespół miał 2 punkty przewagi. Ale gospodarze mieli jeszcze jedną akcję. Wyprowadzali piłkę na połowie stargardzkiego zespołu. Pogubili się jednak. Łukasz Koszarek skierował piłkę do Raymonda Cowelsa III, który stał za linią rzutów trzypunktowych, ale nie spodziewał się tego podania. Były koszykarz Spójni oddał rzut, ale z nieprzygotowanej pozycjii piłka nie wpadła do kosza. Stargardzki zespół wygrał 86:84.

Kolejne spotkanie Spójnia ma zaplanowane na piątek, 1 października 2021 roku. Na wyjeździe wystąpi przeciwko Twardym Piernikom Toruń.

Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 84:86 (19:22, 18:25, 22:17, 25:22)

Legia: Sharkey 16, Abdur-Rahkman 14 (raz za 3 pkt), Cowels III 12 (3), Skific 12 (1), Koszarek 9 (2), Kemp 8, Kamiński 5, Kulka 4, Wyka 4.

PGE Spójnia: Neal 26 (4), O'Brien 12 (1), Zohore 11, Gray 10, Młynarski 10 (2), Śnieg 7, Szymkiewicz 5 (1), Boykins 3 (1), Niedźwiedzki 2