Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

(Nie)mały konkurs o Stargardzie 160. Gdzie stoją młodzi ludzie?

Krzysztof Żyto
Krzysztof Żyto
Tym razem dla wytrawnych znawców dziejów powojennych Stargardu odpowiedź będzie oczywista. Jednak obiektu znajdującego za plecami młodych ludzi w takim ponurym kształcie już nie ma. Dlatego warto go pokazać, by młodzi zobaczyli, jak zmienia się Stargard.

Na fotce zrobionej gdzieś na przełomie lat 70 i 80 tych widzimy 5 młodych mężczyzn pozujących do zdjęcia. Rzeczywiście znaleźli sobie specyficzne tło. Czy był to świadomy wybór czy po prostu najważniejsze było to by uwiecznić grupę kolegów? Tego z pewnością się już nie dowiemy. Ale dzięki tej fotce możemy „podziwiać” solidny płot z czerwonej cegły zwieńczony kolczastym drutem.

A wewnątrz nie mniej solidny budynek z zabezpieczonymi oknami. Chłopcy elegancko ubrani. Widzimy białe golfy, kwiaciaste krawaty. A pod nogami, powszechnie wtedy używana do utwardzania nawierzchni, trylinka (sześciokątne płyty betonowe, których nazwa pochodzi od nazwiska wynalazcy Władysława Trylińskiego opatentowane przez niego w 1935 roku).

Pewnie taką trylinkę można jeszcze spotkać w wielu miejscach miasta, chociaż w latach 80-tych była powszechnie zalewana asfaltem, a w latach 90-tych zastępowana polbrukiem.

Pytanie konkursowe brzmi: gdzie stoją młodzi ludzie i co znajduje się w ich tle?Może damy szanse młodym na odpowiedź? Miłej zabawy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: (Nie)mały konkurs o Stargardzie 160. Gdzie stoją młodzi ludzie? - Stargard Nasze Miasto

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto