Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe kulturalne oblicze Dolic: kino pod gwiazdami dzięki unijnej dotacji

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: Urząd Marszałowski w Szczecinie
Dolice niedługo zyskają nową atrakcję — kino letnie na świeżym powietrzu. Jak ogłoszono we wtorek, 6 lutego br., wicemarszałek województwa Rafał Rosiński oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury (GCK) w Dolicach, Izabela Betler, podpisali umowę o dofinansowaniu w wysokości prawie 40 tys. złotych. Środki finansowe, pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do organizacji kina plenerowego.

Inicjatywa, wpisująca się w strategię rozwoju lokalnego, realizowana jest z inicjatywy LEADER. To program wspierający przedsiębiorczość i infrastrukturę społeczną, a także różnorodne inicjatywy kulturalne i edukacyjne. Dyrektor GCK, Izabela Betler, podkreśla, że nowy sprzęt to szansa na wzbogacenie oferty kulturalnej dla wszystkich grup wiekowych. Planowane są między innymi warsztaty tematyczne oraz wydarzenia skierowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych mieszkańców.

Inwestycja obejmie zakup projektora, ekranu i systemu nagłośnieniowego. Do tego dochodzą leżaki i pufy, które zagwarantują komfort oglądania filmów pod gwiazdami. Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Rafał Rosiński, zaznacza, że kina plenerowe cieszą się rosnącą popularnością i stanowią doskonałe narzędzie realizacji nowych projektów kulturalnych w regionie.

Dzięki tej inicjatywie Gminne Centrum Kultury w Dolicach staje się ważnym punktem na mapie kulturalnej powiatu, umacniając swoją rolę w promocji lokalnej kultury i społeczności. Projekt wspiera strategię Stowarzyszenia "WIR" - Wiejska Inicjatywa Rozwoju i wpisuje się w cele poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach PROW 2014 – 2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto