18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Stargardzie

KPP Stargard
Policja na Dni Stargardu 2014.

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczął się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Udział w akcji wzięli nie tylko mieszkańcy powiatu stargardzkiego, ale także miasta i gminy w całej Polsce. Najważniejszym elementem był Zryw Wolnych Serc – punktualnie o godzinie 16.00 tysiące ludzi w całej Polsce, przez jedną minutę, wybijało symbolicznie rytm serca. Wśród tych osób nie zabrakło mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Już drugi rok z rzędu przeprowadzono w skali ogólnopolskiej tego rodzaju przedsięwzięcie, podczas którego odbyło się szereg różnego rodzaju inicjatyw o charakterze profilaktycznym. W Stargardzie tuż przed Zrywem Wolnych Serc odbył się happening „Przestańmy biec”, podczas którego młodzież z klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Stargardzie poprzez niesione hasła promowała zdrowy i bezpieczny styl życia.

Główne uroczystości odbyły się na ulicy Szczecińskiej tuż przed wejściem do stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie dokładnie w tym samym czasie trwały obchody Dni Stargardu. Przedstawiciel z klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Stargardzie Szczecińskim wspólnie z policjantem odczytał specjalną odezwę społeczności PAT. Zaś następnym elementem było wykonanie właśnie Zrywu Wolnych Serc. Po tej najważniejszej dla inicjatywy minucie – wybijania rytmu serca przystąpiono do części artystyczno-koncertowej.

W Stargardzie Szczecińskim działania PAT odbyły się wspólnie z obchodami Dni Stargardu dlatego podczas imprez, które trwały w tym samym miejscu i czasie nie brakowało wielu towarzyszących atrakcji, a przede wszystkim tych sportowych.

Ważnym elementem części warsztatowej były również rozmowy o profilaktyce antynarkotykowej, które odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim gdzie moderatorem prowadzącym rozmowę z młodzieżą, ich rodzicami oraz kadrą pedagogiczną był pan Robert Bartosik, specjalista terapii uzależnień, certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. W zajęciach udział wzięli również policjanci, Ireneusz Rogowski - Członek Zarządu Powiatu oraz Jacek Paczewski – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Tak szerokie spektrum naszych działań nie byłoby oczywiście możliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie między innymi Pana Waldemara Gila – Starosty Stargardzkiego, Pana Sławomira Pajora – Prezydenta Miasta, Pana Jana Podolaka - Przewodniczącego Zarządu NSZZ stargardzkich policjantów, Pana Tadeusza Gutowskiego – Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, a także Pana Jacka Paczewskiego - Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki to przedsięwzięcie integrujące obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego, dlatego cieszy nas, że tak wiele osób nie pozostało obojętnym ani biernym, a tym samym wzięło aktywny udział w tych jakże ważnych nie tylko dla naszego pokolenia działaniach.

mł.asp. Łukasz Famulski

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto