Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 25.02.2024. Co działo się w Stargardzie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Stargardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Stargardzki Inkubator Przedsiębiorczości – wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców”?

Przegląd tygodnia: Stargard, 25.02.2024. 18.02 - 24.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Stargardzki Inkubator Przedsiębiorczości – wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego inwestuje w rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Przy ul. Usługowej 10 w Stargardzie trwają prace remontowe budynku, który w niedługiej przyszłości stanie się inkubatorem dla nowych firm i start-upów. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą oraz małych lokalnych przedsiębiorstw.

📢 Podsumowanie rocznych osiągnięć Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie miała miejsce uroczysta odprawa roczna. Poświęcona była przeglądowi działań funkcjonariuszy w roku 2023 oraz analizie stanu bezpieczeństwa w powiecie. Udział wzięli znaczący przedstawiciele społeczności lokalnej, w tym insp. Ryszard Gan z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także władze samorządowe i przedstawiciele organów ścigania oraz związków zawodowych.

📢 Uroczyste wręczenie medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

W Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance odbyła się doniosła uroczystość - wręczenie medali parom obchodzącym 50-lecie pożycia małżeńskiego. Impreza, która zazwyczaj organizowana jest w ostatnich miesiącach roku, tym razem została przesunięta ze względu na opóźnienie w dostawie okolicznościowych medali dla Jubilatów z roku 2023.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.02.2024: 18.02-24.02.2024 Stargard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Stargardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W czewrcu otwarcie odnowionego amfiteatru w Stargardzie – zapowiedź uroczystego koncertu inauguracyjnego

Stargardzkie Centrum Kultury poinformowało o oficjalnym otwarciu odnowionego amfiteatru w Stargardzie. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowane zostało na początek lata, a dokładniej na 21 czerwca. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej modernizacją, amfiteatr ponownie zgromadzi publiczność podczas inauguracji, która uświetniona zostanie darmowym koncertem.

📢 Rekordowy mandat dla pirata drogowego w powiecie stargardzkim

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie nieustannie monitorują bezpieczeństwo na terenie powiatu. W ramach działań profilaktyczno-kontrolnych grupy Speed, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, doszło do kolejnego zatrzymania naruszającego przepisy kierowcy.

📢 Nowoczesne roboty edukacyjne w stargardzkim Centrum Kształcenia Zawodowego

Stargardzkie Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ) znacząco poszerza swoje możliwości edukacyjne w dziedzinie nowych technologii. Placówka ta została wyposażona w cztery zaawansowane roboty edukacyjne Astorino, które stanowią realne wsparcie w praktycznej nauce zawodu technika robotyka. Unikalność tych urządzeń podkreśla fakt, iż zostały wyprodukowane prawie w całości (99%) przy użyciu technologii druku 3D.

📢 Od dzisiaj nowe stawki za wodę i ścieki w Stargardzie

Spółka Wody Miejskie w Stargardzie poinformowała, że z dniem 22 lutego br. wejdą w życie nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków. Zmiana ta jest rezultatem ustaleń cenowych dokonanych przez Wody Polskie.

📢 Kolejna inwestycja mieszkaniowa w Stargardzie uzyskała finansowanie

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) otrzymało ponad 5,6 mln zł dofinansowania, które umożliwi realizację nowej inwestycji mieszkaniowej. Przy ulicy J. Śniadeckiego 19, na osiedlu Lotnisko, planowane jest wzniesienie 16 komfortowych lokali mieszkalnych, które harmonijnie wkomponują się w architekturę tej części miasta, dołączając do dwóch innych, wcześniejszych projektów Stargardzkiego TBS.

📢 Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Park Batorego w Stargardzie w niedzielę, 3 marca, ożyje w rytmie biegaczy uczestniczących w kolejnej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. To wyjątkowa okazja, by za sprawą sportowej rywalizacji oddać hołd bohaterom przeszłości.

📢 Policyjny pościg zakończony aresztowaniem poszukiwanego mężczyzny

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach porannych, doszło do intensywnego pościgu policyjnego w powiecie stargardzkim. Funkcjonariusze zaangażowani w codzienną prewencję kryminalną doświadczyli bezpośredniego zagrożenia, gdy 25-letni kierowca busa zignorował wezwania do zatrzymania się do kontroli drogowej. Zdarzenie miało miejsce w Morzyczynie.

📢 Nowe pracownie w MDK Stargard: szermierka i telewizja czekają na chętnych

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie wzbogacił swoją ofertę o dwie interesujące propozycje dla osób w różnym wieku. Niedawno ogłoszono, że od marca rozpoczną się zajęcia w dwóch nowych pracowniach – telewizyjnej i szermierki historycznej. Z oferty mogą skorzystać dzieci, młodzież i dorośli mający zainteresowania zarówno w dziedzinie historii, jak i nowoczesnych technologii.

📢 Zimowy bieg aktywności - Grand Prix Stargardu w nowej odsłonie!

To była prawdziwa uczta dla miłośników sportu na świeżym powietrzu - XIV edycję Grand Prix Stargardu "Cztery Pory Roku" zainaugurował pełen emocji Bieg Zimy. W sobotę, 17 lutego, nie odstraszając się zimnem, miłośnicy biegania ze Stargardu pokazali swoje zaangażowanie - zwłaszcza gdy na linii startu stanęły maluchy.

📢 Mapa online protestów rolników w dniu 20 lutego 2024 roku. Sprawdź gdzie będą blokady

100 blokad i nawet 30 tysięcy ciągników na ulicach całej Polski.. Ogólnopolski protest rolników we wtorek 20 lutego 2024 r. spowoduje duże utrudnienia w ruchu w całym kraju.

📢 Umowa na inwestycję podpisana. Rozpoczyna się przebudowa drogi w Słodkowie

Burmistrz Suchania, Stanisława Bodnar, podpisała umowę z Danielem Paluchem, Prezesem Zarządu firmy „POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE” S.A. na modernizację drogi w Słodkowie. Prace modernizacyjne obejmą renowację nawierzchni mineralno-bitumicznych na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości około 1000 metrów, a także będą towarzyszyć im niezbędne roboty pomocnicze. Wartość inwestycji ma wynieść 1.685.275 złotych.

📢 Nowe inwestycje w Witkowie – droga i świetlica wiejska otwarte

Mieszkańcy Witkowa Drugiego oraz przedstawiciele władz lokalnych zgromadzili się, aby uczestniczyć w oficjalnym otwarciu dwóch znaczących inwestycji na terenie gminy Stargard. Uroczystość była okazją do celebrowania otwarcia zmodernizowanej drogi gminnej oraz nowej świetlicy wiejskiej.

📢 Rewitalizacja historycznej zabudowy w Kluczewie

Kluczewo przyjmuje nowy, odnowiony wygląd. Po zakończeniu ważnej inwestycji drogowej, mieszkańcy będą mogli podziwiać również zrewitalizowany zabytkowy mur przy Parku Podworskim. Prace renowacyjne, które obecnie dobiegają końca, obejmują nie tylko remont dróg i chodników, ale też odnowienie muru, za którym rozpościera się park.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto