Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie rocznych osiągnięć Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie miała miejsce uroczysta odprawa roczna. Poświęcona była przeglądowi działań funkcjonariuszy w roku 2023 oraz analizie stanu bezpieczeństwa w powiecie. Udział wzięli znaczący przedstawiciele społeczności lokalnej, w tym insp. Ryszard Gan z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także władze samorządowe i przedstawiciele organów ścigania oraz związków zawodowych.

Podczas spotkania przedstawiono nie tylko efekty dotychczasowych inicjatyw, ale i zwrócono uwagę na znaczącą rolę pracy prewencyjnej oraz ruchu drogowego w terenie. Wyrażone zostały wdzięczności dla lokalnych samorządów za współpracę i wsparcie materialne, co przyczynia się do sukcesów komendy. Komendant Bober przytoczył równocześnie zakończone inwestycje i nakreślił kierunki wyzwań na rok 2024, kończąc spotkanie podziękowaniami dla zaangażowanych w działania funkcjonariuszy i pracowników.

Stargard stale się rozwija. Żyje się tutaj coraz lepiej także dzięki poczuciu bezpieczeństwa. To jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Ogromny udział w jej zaspokajaniu ma właśnie nasza Policja. Podczas odprawy poznaliśmy wiele szczegółowych danych. Za wszystkimi liczbami stoją jednak ludzie i ich rzeczywiste problemy. Dziękuję policjantom za skuteczną pracę. Wielu z nich udowadnia, że codzienna służba to coś więcej niż wykonywanie obowiązków zawodowych. To misja pomagania, zapobiegania i edukowania całej społeczności lokalnej – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2023 roku policjanci z KPP w Stargardzie przeprowadzili niemal 28 800 interwencji. To prawie 79 zdarzeń odnotowanych każdego dnia. Funkcjonariusze działali w kilku wydziałach: Ruchu Drogowego, Kryminalnym, do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, Dochodzeniowo-Śledczym oraz Prewencji. W ich skład wchodzą liczne zespoły i referaty m.in. ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, Techniki Kryminalistycznej oraz Nieletnich i Patologii. Naszej komendzie podlegają posterunki w Chociwlu, Dobrzanach, Dolicach, Ińsku i Suchaniu. W strukturze KPP są również dzielnicowi, czyli funkcjonariusze pracujący bezpośrednio wśród mieszkańców konkretnego rejonu. W 2023 roku aż 80% czasu pracy spędzili na obchodach.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto