Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z lutego 2024 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Stargardzie? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Stargardu najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zobacz galerię zdjęć par z powiatu stargardzkiego, które biorą udział w plebiscycie Ona i On 2024!”?

Przegląd lutego 2024 w Stargardzie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz galerię zdjęć par z powiatu stargardzkiego, które biorą udział w plebiscycie Ona i On 2024!

Zobacz galerię zdjęć par z powiatu stargardzkiego, które biorą udział w akcji Ona i On 2024. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: wspólne sesje fotograficzne, vouchery na fotoobrazy, weekendowe pobyty w SPA, wczasy w Grecji oraz główna nagroda - 50 000 złotych na realizację marzeń!

📢 Stargardzkie mieszkanie wytchnieniowe dla osób z niepełnosprawnościami

W Stargardzie funkcjonuje wyjątkowe mieszkanie wytchnieniowe dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń o powierzchni przekraczającej 100 metrów kwadratowych została wyposażona tak, aby zapewnić komfort i profesjonalną bezpłatną opiekę. Pomieszczenia dostosowane są do różnorodnych potrzeb użytkowników, umożliwiając im odpoczynek oraz odpowiednie wsparcie.

📢 Nowe statuetki na Szlaku Gryfików w Stargardzie

Mieszkańcy Stargardu oraz turyści będą mieli niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w lokalnej historii dzięki inicjatywie Spaceru Historycznego Szlakiem Gryfików. Impreza zaplanowana jest na dzień 24 marca 2023 roku i rozpocznie się o godzinie 15:00 przy figurze „Teren dawnego grodu” usytuowanej nieopodal zabytkowej Baszty Białogłówki. Spacer będzie nietuzinkową lekcją historii prowadzoną przez Marcina Majewskiego – dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Stargard: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników ze Stargardu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych w Stargardzie. Msza św. i bieg "Tropem Wilczym"

W Stargardzie odbędą się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na piątek, 1 marca. Tego dnia mieszkańcy miasta zgromadzą się na mszy świętej, mającej miejsce w kościele pod wezwaniem św. Jana o godzinie 18:30. Nabożeństwo zostanie poświęcone pamięci tych, którzy znajdowali się przez wiele lat na marginesie oficjalnej historii Polski.

📢 Stargardzki szpital w wyjątkowym badaniu z brytyjską uczelnią z Oxfordu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Stargardzkiego, dr n.med. Agnieszka Żukowska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej, przedstawiła nowatorski projekt badawczy prowadzony we współpracy Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPWZOZ) w Stargardzie i prestiżową brytyjską uczelnią, The Chancellor Master And Scholars Of The University Of Oxford.

📢 15 lat w świecie filmu: Stargardzkie Centrum Kultury świętuje jubileusz klubu filmowego

Stargardzkie Centrum Kultury obchodziło 15-rocznicę istnienia Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, który jest nie tylko miejscem projekcji wyjątkowych filmów, ale również ważnym elementem kulturalnego życia miasta. Czwartkowe Spotkania to dziedzictwo Dyskusyjnego Klubu Filmowego z tradycjami sięgającymi aż 60 lat wstecz.

📢 Modernizacja oświetlenia na Starym Mieście w Stargardzie

W ramach modernizacji infrastruktury miejskiej zainstalowano 54 nowe latarnie LED na Starym Mieście. Oświetlenie pojawiło się na ulicach: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy oraz Złotników. Nowa instalacja nie tylko poprawiła estetykę i bezpieczeństwo w tych rejonach, ale również przyczyni się do znacznych oszczędności energii.

📢 Droga krajowa nr 20 w Dzwonowie zamknięta z powodu prac zabezpieczających

W dniu dzisiejszym doszło do czasowego zamknięcia drogi krajowej numer 20 w okolicy miejscowości Dzwonowo. Jak informują przedstawiciele służb, przyczyną zamknięcia są prace zabezpieczające zalaną wodą drogę, w tym ustawianie zapór z worków wypełnionych piaskiem. Policja jest obecna na miejscu i koordynuje ruch, ustanawiając objazdy dla kierowców.

📢 Budimex S.A. wygrywa przetargi na kluczowe odcinki drogi S10 Stargard – Piła

Oferty Budimeksu na 5 kluczowych odcinków drogi ekspresowej S10 Stargard– Piła zostały uznane za najkorzystniejsze przez zamawiającego: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie. Łączna długość tych odcinków wyniesie 74 kilometry, co stanowi ponad 70% długości nowej trasy ekspresowej ze Stargardu do Piły. Inwestycja będzie realizowana w formule Projektuj i Buduj.

📢 Akcja poszukiwawcza w Stargardzie: nieznany sprawca ukradł gryfika

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie prowadzi działania mające na celu odnalezienie sprawcy i odzyskanie skradzionej figurki gryfika. Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku autobusowego. Z miejsca, gdzie wcześniej stała figura przedstawiająca gryfa z pękiem kluczy i tobołkiem, pozostała jedynie tabliczka z kodem oraz walizka.

📢 Rafał Zając rozpoczyna kampanię wyborczą w Stargardzie, będzie jedynym kandydatem?

W minioną sobotę, 24 lutego, Rafał Zając - dążący do reelekcji - oficjalnie zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Uroczystość miała miejsce w sali kinowej Stargardzkiego Centrum Kultury (SCK), gdzie zebrali się licznie przedstawiciele lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz samorządowcy. Wszystko wskazuje na to, że obecny prezydent Stargardu będzie jedynym kandydatem, bowiem PiS, KO i Konfederacja nie przedstawiły dotychczas swoich kandydatów.

📢 Stargardzki Inkubator Przedsiębiorczości – wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego inwestuje w rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Przy ul. Usługowej 10 w Stargardzie trwają prace remontowe budynku, który w niedługiej przyszłości stanie się inkubatorem dla nowych firm i start-upów. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą oraz małych lokalnych przedsiębiorstw.

📢 Podsumowanie rocznych osiągnięć Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie miała miejsce uroczysta odprawa roczna. Poświęcona była przeglądowi działań funkcjonariuszy w roku 2023 oraz analizie stanu bezpieczeństwa w powiecie. Udział wzięli znaczący przedstawiciele społeczności lokalnej, w tym insp. Ryszard Gan z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a także władze samorządowe i przedstawiciele organów ścigania oraz związków zawodowych.

📢 Uroczyste wręczenie medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

W Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance odbyła się doniosła uroczystość - wręczenie medali parom obchodzącym 50-lecie pożycia małżeńskiego. Impreza, która zazwyczaj organizowana jest w ostatnich miesiącach roku, tym razem została przesunięta ze względu na opóźnienie w dostawie okolicznościowych medali dla Jubilatów z roku 2023.

📢 W czewrcu otwarcie odnowionego amfiteatru w Stargardzie – zapowiedź uroczystego koncertu inauguracyjnego

Stargardzkie Centrum Kultury poinformowało o oficjalnym otwarciu odnowionego amfiteatru w Stargardzie. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowane zostało na początek lata, a dokładniej na 21 czerwca. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej modernizacją, amfiteatr ponownie zgromadzi publiczność podczas inauguracji, która uświetniona zostanie darmowym koncertem.

📢 Rekordowy mandat dla pirata drogowego w powiecie stargardzkim

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie nieustannie monitorują bezpieczeństwo na terenie powiatu. W ramach działań profilaktyczno-kontrolnych grupy Speed, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, doszło do kolejnego zatrzymania naruszającego przepisy kierowcy.

📢 Od dzisiaj nowe stawki za wodę i ścieki w Stargardzie

Spółka Wody Miejskie w Stargardzie poinformowała, że z dniem 22 lutego br. wejdą w życie nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania ścieków. Zmiana ta jest rezultatem ustaleń cenowych dokonanych przez Wody Polskie.

📢 Kolejna inwestycja mieszkaniowa w Stargardzie uzyskała finansowanie

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) otrzymało ponad 5,6 mln zł dofinansowania, które umożliwi realizację nowej inwestycji mieszkaniowej. Przy ulicy J. Śniadeckiego 19, na osiedlu Lotnisko, planowane jest wzniesienie 16 komfortowych lokali mieszkalnych, które harmonijnie wkomponują się w architekturę tej części miasta, dołączając do dwóch innych, wcześniejszych projektów Stargardzkiego TBS.

📢 Nowe pracownie w MDK Stargard: szermierka i telewizja czekają na chętnych

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie wzbogacił swoją ofertę o dwie interesujące propozycje dla osób w różnym wieku. Niedawno ogłoszono, że od marca rozpoczną się zajęcia w dwóch nowych pracowniach – telewizyjnej i szermierki historycznej. Z oferty mogą skorzystać dzieci, młodzież i dorośli mający zainteresowania zarówno w dziedzinie historii, jak i nowoczesnych technologii.

📢 Zimowy bieg aktywności - Grand Prix Stargardu w nowej odsłonie!

To była prawdziwa uczta dla miłośników sportu na świeżym powietrzu - XIV edycję Grand Prix Stargardu "Cztery Pory Roku" zainaugurował pełen emocji Bieg Zimy. W sobotę, 17 lutego, nie odstraszając się zimnem, miłośnicy biegania ze Stargardu pokazali swoje zaangażowanie - zwłaszcza gdy na linii startu stanęły maluchy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto