Stargardzka trójka mistrzem powiatu w mini koszykówce chłopców

SP 3 Stargard
Po roku przerwy, kiedy to SP nr 5 przerwało dominację naszej szkoły w tych rozgrywkach, nasi reprezentanci z roczników 2005 oraz 2006 ponownie znaleźli się na najwyższym stopniu podium.

Wcześniej przez 4 kolejne lata to właśnie SP 3 reprezentowała nasz powiat w regionie i województwie, a w roku 2014 zdobyła mistrzostwo województwa oraz w 5 miejsce w mistrzostwach Polski! Czy tym razem również uda się dojść tak daleko ?

W piątek 16.02.2018 r. odbyły się eliminacje grupowe, gdzie wyniki przedstawiają się następująco :

SP 3 – SP 4 : 40 – 12

SP 4 – SP 6 : 82 – 2

SP 3 – SP 6 : 101 – 6

SP 5 – SP 7 : 16 – 28

Do finałów awansowały : SP 3, SP 4, SP 5, SP 7.

Finały odbyły się 23.02.2018 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Kornela Makuszyńskiego w Stargardzie.

Mecze półfinałowe pomiędzy SP 3 – SP 7 oraz SP 4 – SP 5 okazały się jednostronnymi pojedynkami. Mecz o 3 miejsce zdecydowanie wygrała SP 5. Największych emocji doczekaliśmy się w finale Mistrzostw Powiatu w meczu pomiędzy SP 3 a SP 4. Do samego końca nie mogliśmy być pewni, kto w tym roku zwycięży, lecz po końcowych gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 33-31 dla SP 3 i to reprezentanci tej szkoły wpadli w szał radości, świętując mistrzostwo.

Skład reprezentacji : Sławomir Kapera, Jakub Jabłoński, Mateusz Kordykiewicz, Krystian Górlikowski, Oliwier Borowski, Filip Ostrowski, Mateusz Słomiński, Mateusz Michalkiewicz, Mateusz Mazur, Jacek Zagrobelski, Michał Kołodziejski,

Fabian Krawczyk, Jakub Stefański, Alan Włudarski, Jakub Wojdak, Mateusz Bryła, Fabian Szarszewski