Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukcesy lokalnego biznesu celebrowane na Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Podczas tegorocznej Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości, która stanowi jedno z kluczowych wydarzeń dla środowiska gospodarczego regionu, dokonano prezentacji czterech nowych Produktów Lokalnych i wręczono prestiżową nagrodę imienia prezydenta Sławomira Pajora. Impreza ta corocznie gromadzi przedsiębiorców zarówno z lokalnego rynku, jak i reprezentantów dużych, międzynarodowych firm działających na terenie powiatu stargardzkiego.

Wydarzenie to kładzie nacisk na dynamikę gospodarczą oraz rozwój biznesu w regionie, stanowiącym silnik napędzający poprawę jakości życia mieszkańców. Prezydent Rafał Zając zaznaczył znaczenie Gali dla Stargardu, podkreślając, iż sukcesy odnoszone przez firmy działające na różnej skali są ważnym aspektem lokalnego postępu gospodarczego. Gratulacje skierowane do laureatów nagród były wyrazem uznania dla ich zaangażowania i wkładu w rozbudowę silnego Stargardu.

– Ta gala jest naprawdę ważnym wydarzeniem. Koncentruje się przecież na rozwoju gospodarczym, wciąż będącym podstawowym motorem do dalszego napędu Stargardu. Miasto czerpie z niego siłę i zapewnia coraz lepszą jakość życia mieszkańcom. Równie istotnym elementem oczywiście jest uhonorowanie tych, którzy w swoim biznesie w ostatnim roku odnieśli największe sukcesy, zrealizowali aspiracje i marzenia. Niezależnie od tego, czy działają w skali mikro, małej, średniej, czy dużej. Wszystkim laureatom ogromnie gratuluję i zapewniam, że są dla nas bardzo ważnymi partnerami w budowaniu silnego Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargardzka Izba Gospodarcza, będąca jednym z organizatorów wydarzenia, również przyznała indywidualne wyróżnienia dla firm, które odniosły wyjątkowe osiągnięcia w minionym roku. Gala jest ważnym momentem nie tylko dla uhonorowania sukcesów przedsiębiorców, ale także dla wspierania sieci kontaktów i wymiany doświadczeń między lokalnymi liderami biznesu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Stargardzki Produkt Lokalny:

– „Spn s. RZEMIOSŁO” PIEKARNIA na Żywym Zakwasie – WIEŚNIAK ORKISZOWY (chleb na zakwasie) oraz CYNAMONOKARDAMONKA (długo fermentująca, wegańska drożdżówka z cynamonem i kardamonem) – kategoria Debiut Roku,

– „DOMI” Dominiki Gajewski – kawa speciality z Kitiko Coffee Roastery Palarnia Kawy Stargard,

– BAGIETKA S.C. PIEKARNIA – CIASTKARNIA Ryszard Wieczorek, Miłosz Gryza – CHLEB PEŁNOZIARNISTY produkowany od 24 lat.

– Każdego roku z dużą ciekawością czekam na decyzje kapituły dotyczące wskazania kolejnych produktów lokalnych. Ci przedsiębiorcy i ich wyroby budują naszą tożsamość, a wręczanie im wyróżnień ma powodować również szeroką promocję prowadzonej działalności. Doświadczenie pokazuje, że to także pomaga w zdobyciu kolejnych klientów i zyskaniu ich zakupowej lojalności – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku otrzymali: HydraSpecma Sp. z.o.o. oraz Marbud Sp. z o.o. Stargardzkie Przedsiębiorstwo Budowlane. HydraSpecma specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach. Współpracuje ze światowymi producentami, m.in. Volvo Construction Equipment, Cargotec Corporation i Siemens. Jej tradycje sięgają 1918 r. W Stargardzie pierwszy zakład w SPP powstał w 2013 r. Od tego czasu firma stale się rozwija, zwiększając liczbę pracowników i produkcję. Z kolei Marbud został doceniony przez jury za realizację w Stargardzie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego Harmonia Park oraz produkcję materiałów budowlanych i ich eksport do krajów Europy Zachodniej.

Podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości co roku nagradzani są również zwycięzcy konkursu organizowanego przez Stargardzką Izbę Gospodarczą. SIG zawsze wyróżnia przedsiębiorców w kilku kategoriach. To docenienie zarówno dużych firm, jak i tych z sektora mśp.

1. Lider Stargardzkiego Biznesu:

– BIO-TEK Wojciech Woźniak – mikro przedsiębiorstwo,

– SON PHAN VAN „ZŁOTY SMOK” – małe przedsiębiorstwo,

– Filter PHU Marzenna Kłosek – średnie przedsiębiorstwo.

2. Produkt/Usługa Roku 2023

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Produkcji Metalowej M.D. WID-BUD – produkt – konstrukcje stalowe pod rzeźby dla nowobudowanego parku rozrywki.

3. Inwestor Roku 2023

GIPS-SYSTEM BIELENINIK Spółka Jawna

4. Eksporter Roku 2023

EcoReadyBath sp. z o.o.

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała także nagrodę w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Laureatką została Klaudia Korsak, która pisała o wpływie inflacji na funkcjonowanie gospodarstwa domowego w latach 2018-2022.

Galę uświetnił koncert Łukasza Drapały. Artysta wraz z towarzyszącymi mu muzykami – Piotrem Matysikiem i Maciejem Papalskim – specjalnie na tę okazję przygotowali akustyczne aranżacje największych przebojów. Z dużej sceny Stargardzkiego Centrum Kultury popłynęły dźwięki hitów m.in. Phila Collinsa, Queen, Amy Winehouse i Adele.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto