Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólne świętowanie jubileuszowych 100. urodziny Pani Kazimiery Smółki

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Kolejna mieszkanka Stargardu dołączyła do szacownego grona stulatków. Pani Kazimiera Smółka świętowała w gronie najbliższych. Odwiedził ją również prezydent Rafał Zając i jego zastępca Ewa Sowa. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć gratulacji, życzeń i upominków.

W dniu pełnym ciepła i wzruszeń, Pani Kazimiera Smółka, otoczona przez najbliższą rodzinę, przyjęła gratulacje oraz upominki, które były wyrazem uznania i szacunku dla Jej długowieczności i życiowego dorobku. To doniosłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do refleksji nad zmieniającym się przez lata obliczem gminy oraz nad wyzwaniem, jakim są starzenie się społeczeństwa i troska o seniorów.

Pani Kazimiera przyszła na świat 1 grudnia 1923 roku. Pochodzi z Komorowa – wsi w województwie mazowieckim. W 1947 r. przeniosła się do Stargardu, gdzie mieszka do dziś. Jubilatka ma 4 dzieci, 13 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuczki. Pani Kazimiera spędziła ten wyjątkowy dzień w rodzinnym gronie, ciesząc się z każdych odwiedzin i życzeń – przede wszystkim zdrowia.

Prezydent Rafał Zając, wyrażając swoje podziękowania za lata oddania społeczności, podkreślił znaczenie osób starszych i doświadczonych, którzy swoją mądrością i historią życia wzbogacają lokalną społeczność.

Wydarzenie to stanowi piękny przykład szacunku i pamięci, jakie mieszkańcy Stargardu okazują swoim seniorkom i seniorom. Pamiętajmy, że każde takie świętowanie jest również świadectwem zmian kulturowych i społecznych, które zachodzą w naszych wspólnotach

Grudniowa jubilatka zakończyła tegoroczne świętowanie setnych urodzin w Stargardzie. Aktualnie w mieście mieszka 6 osób, które mają 100 lub więcej lat. Najstarsza spośród nich urodziła się w 1921 roku. Obecnie grono stulatków w Stargardzie tworzą wyłącznie panie. W 2024 roku może do nich dołączyć 6 kolejnych osób.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto