MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowy X Konkurs na najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne rozstrzygnięty! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Puchary, dyplomy, kalendarze oraz wydawnictwa "Bądź bezpieczny na szlaku" czekały na nagrodzonych w X Konkursie na najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne oraz za 10 lat działalności w tej dziedzinie. Konkurs organizuje PTTK przy współpracy Urzędu Miejskiego w Stargardzie i pod patronatem prezydenta miasta. W piątek, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, odbyło się rozstrzygnięcie.

MÓWI ELŻBIETA KACZMARCZYK, PRZEWODNICZKA PTTK STARGARD:

Przez te 10 lat przeszło z nami trasy 14765 osób, a liczba szkół które brały udział w naszych imprezach wahała się od 13 do 20.

Celem konkursu na najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne jest "upowszechnianie turystyki kwalifikowanej i rekreacyjnej, krzewienie idei ochrony środowiska, zachęcanie mieszkańców do poznawania zabytków architektonicznych, przyrodniczych i krajobrazowych Stargardu, jego okolic oraz terenów województwa i kraju. Ważnym czynnikiem była integracja społeczna wzmacniająca więzi międzypokoleniowe, łącząca osoby z różnych środowisk i o różnym stopniu rozwoju intelektualnego i fizycznego".

Jubileuszową edycję konkursu wygrały następujące koła:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Maszewie, gdzie opiekunkami koła są Kinga Gryczkowska i Zuzanna Bocian.
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie, gdzie opiekunkami koła są Jolanta Kaliciak, Barbara Lemańczyk i Elżbieta Olaniecka.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Chociwlu, gdzie opiekunkami koła są Renata Binkowska, Anita Woźniak i Jolanta Machlańska.

Była to okazja do docenienia także opiekunów szkolnych kół krajoznawczo-turystycznych.
- Wielkie słowa uznania i podziękowania dla osób, które chodzą z młodzieżą na te rajdy! - podkreślał Mariusz Nosal, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kunowie.

- U nas na rajdy chodzi aż 50 osób! - mówiła Kinga Gryczkowska ze Szkoły Podstawowej w Maszewie.

- A od nas pół szkoły! - mówiła Anna Szczepaniak z Zespołu Szkół przy ul. Popiela w Stargardzie.

Rozdanie nagród w SCK uprzyjemnił występ harcerek ze stargardzkiego hufca ZHP.
WYSTĘP HARCEREK:

Nagrodzeni zostali także kreatorzy ruchu turystycznego w Stargardzie, którym podziękowano za wieloletnią pracę w rozwoju turystyki i krajoznawstwa.
WRĘCZENIE NAGRÓD:

- Wyrazy szacunku i podziękowania dla tych, którzy inicjują tę działalność - mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu. - Motywujecie, ciągle macie pomysły. Jesteście niespokojnym duchem, który prowokuje, by wciąż coś się działo. Dla dyrektorów, bo niezbędne jest budowanie relacji wśród młodych ludzi. Te rajdy są jak lekarstwo, są alternatywą dla pędu życia, dla smartfonów. Dla nauczycieli, którzy na te trasy ruszają. Jesteście przewodnikami nie tylko dosłownie, ale także w wymiarze społecznym, duchowym. Dla was uczniowie, bo chwyciliście przynętę poznawania tego, co bliskie i dalsze, i to będzie owocowało. Pokonywanie trudności, które buduje wytrwałość, radzenie sobie, umiejętność bycia partnerem... Będziecie mądrzejsi, silniejsi, bardziej wytrwali, niż inni!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto