Ostatni zespół pokonał Błękitnych Stargard

Błękitni mają pięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek.
Błękitni mają pięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Tadeusz Surma
W szesnastej kolejce II ligi piłkarskiej Warta Poznań wygrała z Błękitnymi Stargard 2:1.

Przed meczem zespół z Poznania zajmował ostatnie, osiemnaste miejsce w tabeli. Błękitni przed tygodniem przełamali serię spotkań bez zwycięstwa i pokonali Olimpię Elbląg 4:0. To nie przełożyło się jednak na kolejny występ. Stargardzki drugoligowiec nie był w stanie wywalczyć choćby punktu z Wartą.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 7 minucie. Gola strzelił Jakub Kiełb. Błękitni wyrównali cztery minuty później, a bramkę zdobył Maciej Więcek. W 20 minucie Warta znowu wyszła na prowadzenie. Tym razem gola strzelił Adrian Szynka. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 50 minucie, ale piłka po uderzeniu Michała Magnuskiego trafiła w poprzeczkę.

Warta zwyciężyła i opuściła ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Błękitni są na siódmym miejscu. W następną sobotę stargardzki zespół zagra u siebie z GKS Bełchatów.

Warta Poznań - Błękitni Stargard 2:1 (2:1)
Bramki: Kiełb 7, Szynka 20 - Więcek 11.
Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Liśkiewicz, Szymusik (78 Pluta), Lisowski (78 Brzeziański), Więcek (67 Inczewski), Karmański, Flis, Fadecki, Magnuski (60 Wotasiak).