Paulina Kaczyńska zwyciężyła na Mili Niepodległości w Goleniowie

zkrzysiek
Już tradycyjnie zawodnicy WMLKS Pomorze w dniu 11 listopada - Święto Niepodległości uczcili na sportowo, startując w Goleniowie na „XXVII Goleniowskiej Mili Niepodległości”. Reprezentanci naszego klubu po raz kolejny w tym roku dostarczyli nam dużo radości stając kilkakrotnie na podium.

Zawodnicy nasi wystartowali w czterech kategoriach wiekowych (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy). We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowała czołówka zawodników naszego województwa, a w biegu na 10000 m zawodnicy z Polski oraz zagraniczni.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – ciągle padająca mżawka, doskonałą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy ze Stargardu. Klasą samą w sobie, już po raz kolejny w tym roku, była Paulina Kaczyńska, która w mocno obsadzonym biegu na 10000 m została zwyciężczynią, przybiegając na metę z kilkunastometrową przewagą nad zawodniczkami z Kenii (II m. -BARSOSIO Stellah Jepengetich, a na III m. -CHEBET Agnes).

Bieg od początku był rozgrywany pod dyktando tej trójki zawodniczek, wszystko się rozegrało na ostatnim kilometrze biegu, Paulina po doskonałym finiszu pokonała faworyzowane zawodniczki z Kenii.

Również bieg mężczyzn na 10000m był doskonale obsadzony oprócz zawodników z czołówki Polski wystartowali zawodnicy z Ukrainy oraz z Kenii, Tutaj od początku biegu uformowała się 4-osobowa czołówka. Wśród nich biegł nasz zawodnik Damian Kabat, Zwycięzcą został zawodnik z Kenii - KIMAIYO Hillary Kiptum Maiyo, na II m. –przybiegł Marcin Chabowski, na III m. KEMBOI Henry, a na IV m. przybiegł Damian Kabat.

Biegi młodzieżowe zostały zdominowane przez naszych reprezentantów. W każdym biegu nasi zawodnicy stawali na podium.

Juniorki:
I m. - Klaudia Ziółkowska, na drugim miejscu jej koleżanka klubowa Eliza Lenartowicz, na trzecim miejscu w tym biegu przybiegła Anna Wiktorczyk, a na na V m. jej siostra bliźniaczka Aleksandra Wiktorczyk.

Również wśród Juniorek młodszych nasze dziewczęta stawały na podium - I m. zajęła Klaudia Kalicka, a na VI m. przybiegła Nikola Gawronowicz.

Wśród najmłodszej grupy wiekowej – młodzików bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta - III m. zajęła Julia Stradomska, a na VI m. przybiegła Agnieszka Wierzbicka.

Również juniorzy nie chcieli być gorsi o swych koleżanek klubowych i przybiegali na czołowych miejscach stając na podium:

Juniorzy:
II m. - Jakub Woźniak, na III m. w tym biegu zameldował się Konrad Majdziński, a na V m. przybiegł Dawid Kałuziak

Juniorzy młodsi:
II m. - Marcel Łysoń (roczniki młodszy) V m – Marcin Jakubik

Jak na początek nowego sezonu zawodnicy zaprezentowali doskonałą dyspozycję, poprzez tak dobre uzyskane rezultaty doskonale za promowaliśmy całe środowisko stargardzkie