Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stargardzcy seniorzy poznają plany rozwoju miasta

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: UM w Stargardzie
W dniu wczorajszym seniorzy ze Stargardzkiej Starówki oraz Świętojańskiego Klubu Seniora odwiedzili Urząd Miejski w Stargardzie, gdzie zapoznali się z najnowszymi planami rozwoju i inwestycjami. W ramach wizyty, omówiono również kwestie wsparcia, jakie mogą uzyskać w trudnych sytuacjach życiowych.

Prezydent Stargardu, Rafał Zając, podkreślił znaczenie seniorów w lokalnej społeczności. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że seniorzy są integralną częścią miasta, a miasto konsekwentnie dąży do poprawy jakości ich życia. Zwrócił uwagę na dostosowywanie miejskich obiektów i uwzględnianie opinii i potrzeb osób starszych przy realizacji dużych inwestycji.

Od kilku lat konsekwentnie tworzymy nową jakość życia w mieście. Chcemy, żeby każdy czuł się w Stargardzie dobrze – niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Seniorzy są bardzo ważną grupa mieszkańców. To właśnie oni budowali nasze miasto po wojnie, pracując, zakładając tutaj swoje rodziny i angażując się w życie społeczne. Na tych podstawach dzisiaj możemy tworzyć jak najlepszą przestrzeń do życia dla osób starszych. Zwiększamy dostępność miejskich obiektów i przy każdej dużej inwestycji wsłuchujemy się uważnie w oczekiwania tych, którzy mają szczególne potrzeby – mówi prezydent Rafał Zając.

Wizyta była również okazją, by seniorzy dowiedzieli się o formach wsparcia oferowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Pracownicy tych instytucji zapewniają pomoc specjalistów, takich jak pracownicy socjalni, asystenci osób z niepełnosprawnościami i opiekunowie, a także wsparcie psychologiczne i terapeuty uzależnień.

Dodatkowo, tematem rozmowy były kwestie związane z remontem kolegiaty w Starym Mieście. Seniorzy wypełniali ankiety, które pomogą projektantom jeszcze lepiej dopasować prace renowacyjne do potrzeb użytkowników. Kolegiata, będąca jednym z najważniejszych zabytków gotyckich w Polsce i znaczącym Pomnikiem Historii, jest kluczowa dla kulturowej tożsamości regionu.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto