Efektowne zakończenie sezonu w wykonaniu Spójni Stargard

Emilia Chanczewska
Spójnia Stargard wygrała w sezonie dziewięć spotkań, a przegrała dwadzieścia jeden Tadeusz Surma
W ostatnim meczu sezonu koszykarze Spójni Stargard pokonali u siebie lidera tabeli. Gracze Arki Gdynia byli w Stargardzie bezradni. Stargardzki zespół wykorzystał brak w składzie rywali czterech podstawowych zawodników. Po meczu kibice stargardzkiego klubu spotkali się z koszykarzami Spójni.

W trzydziestej kolejce spotkań rundy zasadniczej ekstraklasy koszykarzy Spójnia Stargard pokonała dzisiaj Arkę Gdynia 95:70. W zasadzie to był mecz bez wielkiej historii. Niesieni gorącym dopingiem gospodarze byli wyraźnie lepsi od lidera tabeli. po pierwszej kwarcie Spójnia miała już dziesięc punktów przewagi. Każdą kolejna kwartę też wygrała.

Spójnia w dzisiejszym spotkaniu rzuciła szesnaście trójek. Autorami trzypunktowych trafień było aż dziewięciu koszykarzy stargardzkiego zespołu. Arka rzuciła osiem trójek. Spójnia miała 41 zbiórek, a goście 30. Stargardzki zespół miał 48 procent skuteczności w rzutach z gry, a Arka 42 procent.

Warto zaznaczyć, że trener Spójni Kamil Piechucki dał zagrać wszystkim dwunastu zawodnikom. I wszyscy zdobyli punkty. Kibice po dłuższej przerwie zobaczyli w akcji Macieja Raczyńskiego, który wiele wprawdzie nie pograł, bo tylko pięc minut, ale rzucił 4 punkty.

Na ostatnie trzy minuty na parkiecie pojawił się Bartłomiej Berdzik, który popisał się celną trójkę i skutecznym rzutem dwupunktowym. Najlepszym strzelcem był dzisiaj Marcel Wilczek, który rzucił 17 punktów.

Spójnia w efektowny sposób zakończyła sezon, w którym występowała w roli beniaminka. Utrzymanie w najwyższej lidze zapewniła sobie już wcześniej.

W dzisiejszym spotkaniu Arka grała bez czterech podstawowych koszykarzy. Nie było w składzie Josha Bostica, Jamesa Florence'a, Deividasa Dulkysa, Adama Łapety. Koszykarze, którzy byli w składzie, nie grali na sto procent możliwości. Widać było, że myślali są już przy play off, który rozpocznie się w nowym tygodniu, a Arka jest faworytem do medali.

Po dzisiejszym spotkaniu kibice stargardzkiego zespołu spotkali się przed halą Ośrodka Sportu i Rekreacji z zawodnikami Spójni. Trener Spójni podziekował im za doping przez cały sezon, kibice podziękowali zespołowi za utrzymanie w ekstraklasie koszykarzy.

Spójnia Stargard uplasowała się na trzynastym miejscu. Ostatnie, szesnaste zajęło Miasto Szkła Krosno, które zostaje zdegradowane do I ligi. O tym zadecydowała dzisiejsza porażka Miasta Szkła w Gliwicach z GTK 88:98 i wygrana Trefla Sopot w Koszalinie z AZS 102:67.

Spójnia Stargard - Arka Gdynia 95:70 (27:17, 25:20, 20:14, 23:19)

Spójnia: Wilczek 17 (3), Carter 10 (2), Richards 10 (2), Taylor 10, Pamuła 8 (2), Bręk 7 (2), Camphor 7 (1), Dymała 6, Fraś 6 (2), Berdzik 5 (1), Pabian 5 (1), Raczyński 4.

Arka: Ponitka 14 (2), Ginyard 12, Upshaw 12, Kamiński 8 (2), Szubarga 8 (2), Leszczyński 7 (1), Garbacz 5 (1), Witliński 2, Wyka 2.