Emocje w derbach. Spójnia Stargard pokonała Kotwicę Kołobrzeg

Spójnia rozegrała w tym sezonie dwanaście spotkań i odniosła dwanaście zwycięstw. Po sześć w Stargardzie i na boiskach rywali. Tadeusz Surma
W trzynastej kolejce spotkań I ligi koszykarzy Kotwica Kołobrzeg przegrała ze Spójnią Stargard 82:89. Stargardzki zespół pozostaje niepokonany w tym sezonie.

W trzynastej serii spotkań na zapleczu ekstraklasy doszło do derbów województwa zachodniopomorskiego. W Kołobrzegu miejscowa Kotwica podejmowała Spójnię Stargard. Faworytem był stargardzki zespół, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Kotwica postawiła faworytowi trudne warunki, a wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich minutach czwartej kwarty.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Spójni 4:0, ale gospodarze szybko odrobili straty i sami wyszli na prowadzenie. W drugiej kwarcie nieco lepiej zaprezentowali się goście i po pierwszej połowie wygrywali 49:42.

Na początku trzeciej kwarty koszykarze stargardzkiego zespołu zatrzymali kilka akcji gospodarzy, sami trafiali w ataku i odskoczyli na 11 punktów. Liczna grupa kibiców Spójni obecna na dzisiejszym meczu w Kołobrzegu mogła w tym momencie liczyć, że teraz Spójnia osiągnie bezpieczną przewagę i pewnie zwycięży. Tak jednak nie było. Gracze Kotwicy podjęli dalej walkę i jeszcze w tej kwarcie doprowadzili do remisu.

W czwartej kwarcie Kotwica odskoczyła na cztery punkty, ale Spójnia szybko odrobiła straty i sama wyszła na prowadzenie. Wynik rozstrzygnął się w ostatnich minutach. O zwycięstwie Spójnia zadecydowały skuteczne akcje Huberta Pabiana i Marcina Dymały. Ten drugi trafił wtedy dwie trójki.

Spójnia wygrała 89:82 i ma komplet dwunastu zwycięstw w I lidze. W jednej kolejce stargardzki zespół pauzował. Tylko stargardzki zespół nie przegrał w tym sezonie spotkania na zapleczu ekstraklasy. Kotwica ma pięć zwycięstw i osiem porażek.

Kotwica Kołobrzeg - Spójnia Stargard 82:89 (18:20, 24:29, 26:19, 14:21)

Kotwica: Dzierżak 17 (trzy razy za 3 pkt), Przyborowski 16 (2), Pawłowski 12 (2), Bodych Ł. 11, Grujic 11, Rduch 11 (2), Ryżek 2, Żmudzki 2, Bodych P., Dobriański.

Spójnia: Dymała 21 (3), Pabian 21 (2), Fraś 17 (3), Czujkowski 12, Bręk 11 (1), Raczyński 5 (1), Koziorowicz 2, Pytyś.

Obejrzyj także fragment spotkania Spójni Stargard z Notecią Inowrocław. W akcji Hubert Pabian: