Inauguracja I ligi koszykarzy. Spójnia wysoko przegrała

Bartłomiej Wróblewski rzucił 9 punktów.
Bartłomiej Wróblewski rzucił 9 punktów. Tadeusz Surma
Spójnia Stargard przegrała z ACK UTH Rosa Radom 58:76 w pierwszej kolejce sezonu 2015/2016.

Spójnia rozpoczęła dzisiejsze spotkanie w Radomiu od prowadzenia 4:0, ale później już tak dobrze nie było. Rosa szybko przejęła inicjatywę i wygrywała 11:4. Później goście odrobili pięć punktów, ale po chwili znowu oddali inicjatywę rywalom. W pierwszej połowie Rosa miała 50 procent skuteczności rzutów za 2 pkt i 40 proc. za 3 pkt. Spójnia miała odpowiednio 32 i 25 proc. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 48:29.
W drugiej połowie Spójnia nie potrafiła już powalczyć o zwycięstwo. W trzeciej kwarcie najmniej przegrywała czternastoma punktami. W czwartej kwarcie przez pierwsze cztery minuty gospodarze rzucili 10 punktów, a goście żadnego. Przewaga Rosy znowu wzrosła i było po meczu.

ACK UTH Rosa Radom- Spójnia Stargard 76:58 (28:16, 20:13, 9:14, 19:15)

Spójnia: Raczyński 16, Pacocha 12 (dwa razy za 3 pkt), Bodych 5 (1), Pieloch 4, Pytyś,- Koziorowicz 10 (2), Wróblewski 9 (1), Bigus 2, Berdzik, Soczewski.