Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z listopada 2023. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Stargardu najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zobacz dom Szymona Hołowni. Tu żyje marszałek sejmu i pilotka myśliwca MiG-29. Tak mieszka Szymon Hołownia z żoną, córeczkami i psiakiem”?

Przegląd listopada 2023 w Stargardzie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz dom Szymona Hołowni. Tu żyje marszałek sejmu i pilotka myśliwca MiG-29. Tak mieszka Szymon Hołownia z żoną, córeczkami i psiakiem

Dom Szymona Hołowni zlokalizowany jest nieopodal Warszawy. Nieruchomość polityka położona jest w wygodnej odległości od miejskiego zgiełku, łączy nowoczesność z wygodą i przestrzenią dla rodzinnego życia. Tu Szymon Hołownia mieszka wraz z żoną i córeczkami. Zobacz, jak żył do tej pory lider Trzeciej Drogi i prowadzący „Mam talent”. Zaglądamy do domu Szymona Hołowni, który jest nowym marszałkiem Sejmu.

📢 Chociwel wprowadza innowację: Kwiatomat dla zapominalskich

Chociwel w powiecie stargardzkim wyróżnia się na tle innych miast nie tylko pięknymi krajobrazami i bogatą historią, ale teraz także nową inicjatywą - instalacją kwiatomatu. To innowacyjne rozwiązanie zostało umieszczone przy lokalnej bukieciarni i już od pierwszych dni cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

📢 Nowa droga do Kolonii Stara Dąbrowa. Poprawił się dojazd do wielu domów

Dzięki zaangażowaniu środków unijnych jak i z budżetu województwa zachodniopomorskiego udało się oddać mieszkańcom utwardzoną drogę od zjazdu drogi powiatowej w stronę kolonii w Starej Dąbrowie. Prace remontowe obejmowały przygotowanie geodezyjne, wykonanie koryta drogi, ułożenie podłoża, nałożenie i zagęszczenie warstwy stabilizującej na poboczach i środku jezdni oraz ułożenie płyt.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Stargard: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników ze Stargardu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Droga na Giżynek jak nowa. Poprawił się stan bezpieczeństwa nie tylko pieszych

Roboty jeszcze trwają, ale pierwsi kierowcy przekonali się już, jak bardzo podniósł się komfort jazdy po ulicy w pobliżu nowego cmentarza. Cała inwestycja jest na ukończeniu, a korzyści z niej odczują zmotoryzowani i piesi. To ważny projekt również dlatego, że ta część miasta w przyszłości na pewno będzie się rozwijać mieszkaniowo.

📢 10. lat zimnych kąpieli stargardzkich morsów. Jubileuszowa kąpiel z zaprzyjaźnionymi morsami

W ostatni weekend listopada Miedwianie - Stargardzki Klub Morsów świętowało 10-lecie klubu. Dokładnie 23 listopada 2013 roku, po raz pierwszy grupa zapaleńców spotkała się nad Miedwiem, aby rozpocząć sezon morsowania..

📢 Te dzieci z powiatu stargardzkiego zostały zgłoszone do akcji Świąteczne Gwiazdeczki

Zobacz galerię zdjęć dzieci z powiatu stargardzkiego, które biorą udział w akcji Świąteczne Gwiazdeczki. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii i Disneylandu w Paryżu oraz główna nagroda - 50 000 złotych na spełnienie marzeń dziecka i rodziny!

📢 Od 65 lat bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi

Z okazji 65. lecia ruchu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, zasłużeni krwiodawcy, działacze i wszyscy, który wspierają HDK, spotkali się, żeby wspólnie świętować. Nie zabrakło odznaczeń, życzeń i gratulacji.

📢 W Stargardzie PESEL można zastrzec w Ratuszu. Ponad 100 stargardzian zastrzegło swoje numery

Już ponad 100 stargardzian zdecydowało się zastrzec swoje numery PESEL w Ratuszu. Można to również w dowolnym momencie zrobić przez internet. Na początku grudnia taka opcja będzie też dostępna w aplikacji mObywatel. Jednak każdy, kto nie chce tego robić samodzielnie, może przyjść do Ratusza i w kilka minut zabezpieczyć swoje dane.

📢 Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Kierowca nie miał uprawnień i miał przy sobie narkotyki

Stargardzcy policjanci przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i zaczął uciekać. Z dużą prędkością mijał kolejne ulice, skręcił w boczną drogę i tam został zatrzymany. Jak się okazało 31- latek poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, nie miał uprawnień do kierowania i miał przy sobie narkotyki.

📢 Zajrzeliśmy na plac budowy w Szkole Podstawowej nr 3

W Szkole Podstawowej nr 3 roboty idą pełną parą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się wiosną przyszłego roku. Jako pierwsi postępy prac na własne oczy mogli zobaczyć dziennikarze, którzy wzięli udział w śniadaniu prasowym. Wartość inwestycji w SP nr 3 to ponad 7,7 miliona złotych.

📢 Dzień Pracownika Socjalnego jest szczególną okazją do przekazania wyrazów uznania za służbę drugiemu człowiekowi

Stargard znalazł się wśród zaledwie 5 samorządów naszego województwa, które zostały docenione za niesienie skutecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom. Najwięcej wyróżnień – 28 – odebrały placówki pomocy społecznej. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Wicewojewoda Mateusz Wagemann wręczył wyróżnienia z wyrazami uznania w pięciu kategoriach dla Placówek Pomocowych województwa zachodniopomorskiego. Otrzymały je za zaangażowanie w realizację szeregu programów oraz przedsięwzięć, które w sposób istotny wpłynęły na wzmocnienie potencjału społeczności lokalnej

📢 W Szkole Podstawowej nr 1 powstaje ogród sensoryczny

Już w przyszłym roku młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 1 zyskają ogród sensoryczny, w którym pobudzą wszystkie zmysły i nauczą się wielu ciekawych rzeczy.

📢 "Świat w pocztówce zamknięty” - wystawa czasowa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Wystawę kart pocztowych zakupionych dwa lata temu przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne otwarto w poniedziałek, 20 listopada. Na wystawie można zobaczyć kolekcję 226 pocztówek z 37 miejscowości obecnych powiatów choszczeńskiego, pyrzyckiego i stargardzkiego.

📢 Nowe drogi na Starym Mieście. Cztery ulice zmodernizowane

Cztery ulice na Starym Mieście w Stargardzie zostaną w najbliższym czasie przebudowane. Są to ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewska, ul. Kuśnierzy i ul. Włosiennicza. W efekcie większy komfort zyskają mieszkańcy tej okolicy. Zdecydowanie poprawi się również estetyka następnej części starówki.

📢 Strażacy w nowych kurtkach. Wkrótce nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy

Każdego dnia są w gotowości do ratowania naszego życia i zdrowia. Zawsze jako jedni z pierwszych działają podczas wypadków, klęsk żywiołowych i w innych niespodziewanych, trudnych sytuacjach. Żeby Straż Pożarna mogła zapewnić nam bezpieczeństwo, musi być odpowiednio wyposażona. Miasto przekazało strażakom 10 kompletów specjalnych ubrań, a także dołoży pieniądze na zakup nowego samochodu.

📢 Grzegorz Konopczyński in memoriam. Koncert w 1. rocznicę śmierci

3 listopada minęła pierwsza rocznica śmierci Grzegorza Konopczyńskiego, wieloletniego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie. Z tej okazji w czwartek 16 listopada odbył się koncert poświęcony Jego pamięci.

📢 Ślubowanie pierwszoklasistów z klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego

W II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie im. Cypriana Kamila Norwida odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych OPW. Była to także okazja do świętowania zbliżającej się 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy pieśniach patriotycznych w wykonaniu chóru. Zobacz fotorelację Tadeusza Surmy z tego wydarzenia.

📢 Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 2. Wkrótce otwarcie

Już za kilka tygodni kilkudziesięciu małych stargardzian zyska miejsca w filii Przedszkola Miejskiego nr 5, które mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 2. Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. W pełni urządzone przedszkole będzie komfortowe, ładne i dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców.

📢 Odsłonięto Pomnik jeńców wojennych i pracowników przymusowych obozu Gemeinschaftslager Belkow

W Bielkowie w gminie Kobylanka odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika jeńców wojennych i pracowników przymusowych obozu Gemeinschaftslager Belkow. W obozach w Bielkowie w latach 1941 - 1945 przebywało łącznie około 2 tysięcy osób różnych narodowości, w tym Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Francuzi, Czesi i Serbowie.

📢 10. lat zimnych kąpieli stargardzkich morsów. Bal i jubileuszowa kąpiel

W ostatni weekend listopada Miedwianie - Stargardzki Klub Morsów świętuje 10-lecie klubu. Dokładnie 23 listopada 2013 roku, po raz pierwszy grupa zapaleńców spotkała się nad Miedwiem, aby rozpocząć sezon morsowania wnad Miedwiem. Tę pamiętną datę uczcimy w weekend, 25-26 listopada - zapowiada Marzena Wójcik, prezes Miedwian.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto