Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa drogi w Bobrownikach w gminie Chociwel. Mieszkańcy wkrótce doczekają się drogi bez dziur [ZDJĘCIA]

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Trasa do Bobrownik w gminie Chociwel wkrótce zostanie zmodernizowana. Droga, która przebiega przez tę miejscowość można bez przesady określić jako jedną z najgorszych dróg w powiecie stargardzkim. Gmina Chociwel przez zły stan dróg wiejskich, które nie były remontowane przez dziesiątki lat, boryka się z problemem dowozu dzieci do szkół czy dojazdu mieszkańców do zakładów pracy.

- W ramach naboru do Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich, Gmina Chociwel otrzymała dofinansowanie w wysokości 3.920.000 zł na przebudowę drogi w miejscowości Bobrowniki. Kilka miesięcy temu Gmina Chociwel przejęła drogę, by mieć możliwość jej wyremontowania. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Bobrowniki i innych użytkowników poprzez modernizację istniejącej infrastruktury drogowej, która obejmie swym zasięgiem drogi o długości około 3,5 km – mówi burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak.

Planowane do przebudowy drogi są w katastrofalnym stanie technicznym, który ulega ciągłej degradacji. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, praktycznie niemożliwe jest bezpieczne poruszanie się autobusów szkolnych, a podczas sytuacji kryzysowych dotarcie do miejsca zdarzenia służb ratowniczych. Nawierzchnia posiada wiele ubytków i stwarza zagrożenie dla jej użytkowników.

- Realizacja inwestycji zmniejszy zasięg wykluczenia społecznego, przez co mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dojazd do pracy, szkoły, ośrodka zdrowia, a służby ratownicze będą miały możliwość sprawnego i bezpiecznego dojazdu do ewentualnych miejsc zdarzeń na terenie sołectwa - dodaje burmistrz Szymczak.

Droga przebiegająca przez Bobrowniki łączy gminy, powiaty, jak również ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową i wojewódzką. Jest drogą o strategicznym znaczeniu. Realizacja inwestycji o takiej skali nie mogłaby być realizowana bez udziału środków zewnętrznych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, Gmina Chociwel będzie mogła realizować inwestycje drogową. Inwestycję, tak oczekiwaną przez mieszkańców sołectwa Bobrowniki i innych użytkowników drogi.

- Bardzo, bardzo cieszymy się z tego faktu. Potrzeby są bardzo duże w poprawie infrastruktury drogowej. Planowana całkowita wartość przedsięwzięcia szacowana jest na kwotę 4 milionów złotych, udział własny to kwota 80 tysięcy złotych, czyli 2% realizowanej inwestycji, a promesa otrzymana to kwota 3 920 000,00 zł – kończy burmistrz Szymczak.

Niestety część drogi przebiega przez teren gminy Marianowo. Chodzi o krótki odcinek, nieco ponad kilometrowy z Dzwonowa. W tym przypadku to samorząd Marianowa powinien przystąpić do modernizacji. Krótki odcinek drogi poza mieszkańcami Dzwonowa jest nieużytkowany. Najprawdopodobniej ten odcinek drogi nie zostanie wyremontowany.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przebudowa drogi w Bobrownikach w gminie Chociwel. Mieszkańcy wkrótce doczekają się drogi bez dziur [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto